Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Autorskie okno Prolux od firmy OKNOPLAST

OKNOPLAST wprowadza do oferty autorskie okno Prolux, będące odpowiedzią na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową role odgrywają światło i przestrzeń. Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST, które wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki otworowej.

Światło źródłem samopoczucia

Od lat naukowcy udowadniają jak ważnym czynnikiem wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych. Dlatego Oknoplast opracował innowacyjny system okienny Prolux, którego nazwę można rozumieć jako "sprzyjający światłu".

Prolux - korzyści widziane gołym okiem

Nowe okno OKNOPLAST dzięki rozwiązaniom nastawionym na maksymalizację powierzchni szyby gwarantuje pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Elementy, które minimalizują barierę dla wpadającego światła to wyjątkowo niski profil skrzydła oraz bardzo wąski słupek ruchomy.

Prolux to pierwszy w Polsce profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła, czyli tylko 108 mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 mm do 124 mm. Nowy wąski słupek ruchomy w PROLUX ma natomiast szerokość tylko 112 mm. Te niskie złożenia systemu sprawiają, że do pomieszczenia wpada do 22 % więcej światła słonecznego, podkreśla Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST.

Nowością jest klamka umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego. Jest to tzw. klamka centralna, zapewniająca Proluxowi symetryczny i harmonijny wygląd. Jest to bardzo charakterystyczne dla nowego systemu, a przy tym pierwsze w Polsce tego rodzaju rozwiązanie.

Slim profile

Zminimalizowanie bariery dla wpadającego do pomieszczeń światła to główna cecha nowego systemu. Prolux to kolejne autorskie rozwiązanie OKNOPLAST. Wyróżnia je między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC. Nowatorski system, który jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki okiennej, to odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

Wyjątkowe pakiety szybowe

Większą ilość naturalnego światła zapewniają również pakiety szybowe w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one do naszych domów więcej energii i światła słonecznego. Większe przeszklenie oznacza nie tylko lepsze doświetlenie wnętrza i w konsekwencji poprawę samopoczucia, ale również daje poczucie przestrzeni w pomieszczeniu, optycznie ją powiększając.

Większa w porównaniu do tradycyjnych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Prolux umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

Niższy i mocniejszy jednocześnie

Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Prolux prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu OKNOPLAST daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych, o współczynniku Ug=0,6 W/m2K, wypełnionych argonem. Ponadto w oknie zastosowane zostało autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrotnie giętej stali. Zapewnia ono odpowiednią sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie dużych, modnych przeszkleń.

Nowy system to także przygotowane dla OKNOPLAST nowe okucie ProLight firmy WINKHAUS. Gwarantuje ono szereg funkcjonalnych właściwości, jak również walory estetyczne znakomicie współgrające z formą okien PROLUX. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu "FOUR Seasons". Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz., przekonuje Grzegorz Bułat.

Charakterystycznym elementem wyposażenia okna Prolux są również specjalne czopy i.S (intelligente Sicherheit - inteligentne zabezpieczenie), które wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia. Prolux umożliwia przy tym wykonanie również drzwi tarasowych w systemach przesuwnych PSK (PSK, PSK-Z i PSK Atrium), co dotychczas było zarezerwowane dla "wysokich profili".

Prolux: nowoczesność i minimalizm w jednym

Nowy profil posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Wysoka precyzja wykonania sprawia, że system Prolux w nowym kolorze Sheffield Oak nadaje elewacji budynku i wnętrzu unikalny, wyrafinowany charakter. Nowoczesny design Prolux sprawia, że okno staję się również znaczącym elementem dekoracyjnym wnętrza pomieszczenia.

Prolux: dbałość o każdy szczegół

Elementami podnoszącymi walory estetyczne nowego okna są unikatowe wykończenie uszczelki w listwie przyszybowej pod kątem 45o, listwa przyszybowa w harmonii z krzywizną skrzydła oraz specjalne zaślepki na odwodnienie w kolorze odpowiadającym nowej barwie Sheffield Oak. Okno Prolux dostępne jest we wszystkich kolorach pakiety RAL oraz barwach drewnopodobnych.

Prolux to autorski projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odnośnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna Prolux dostępne są w ofercie OKNOPLAST-u od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

źródło i zdjęcie: OKNOPLAST

Dodano: 2015-04-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej