Kto został wybrany liderem ekologii?

Tytuł ?Lidera Polskiej Ekologii? jest przyznawany przez Ministra Środowiska tym wszystkim, którzy przyczyniając się do zachowania i poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń. W ten sposób od 1996 roku wyróżniane są zarówno najlepsze firmy, jak i samorządy zaangażowane w realizację zrównoważonego rozwoju.

Nagrodę Lider Polskiej Ekologii przyznawaną przez Ministerstwo Środowiska gmina Bolesławiec dostała za skanalizowanie wszystkich gospodarstw. W ciągu 14 lat położono trzysta kilometrów sieci. Ten wysiłek docenili eksperci z ministerstwa.

Gmina Bolesławiec jest od 1995 roku w całości zwodociągowana, a od lipca 2009 roku skanalizowana w dwóch systemach: w systemie biologicznych, indywidualnych oczyszczalni i sieci kanalizacji sanitarnej. Ścieki z północnej części gminy oczyszczane są przez innowacyjną, energooszczędną, biologiczno-gruntową oczyszczalnię ścieków w Trzebieniu. Ścieki z pozostałej części gminy trafiają do miejskiej oczyszczalni w Bolesławcu.

W gminie uporządkowano również gospodarkę odpadami komunalnymi. Selektywną zbiórką odpadów objęci są wszyscy mieszkańcy.

Znaczne ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko umożliwiają urządzenia do segregacji, prasowania i belowania odpadów i kompostowania w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

źródło: Gazeta Wrocławska
zdjęcie: Lider Polskiej Ekologii

 

Dodano: 2009-11-18
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej