Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jak wykonać własnoręcznie drewniany domek w ogrodzie?

Drewniany domek usytuowany w ogrodzie, wykonany własnoręcznie przez rodziców i dzieci, z pewnością przyniesie pociechom wiele radości i skłoni do częstszej zabawy na świeżym powietrzu. Do budowy domku nie potrzebujemy wiele czasu ani materiałów. Wystarczy trochę desek lub belek, gwoździe oraz preparat ochronno-dekoracyjny zabezpieczający drewno.

Samodzielna budowa drewnianego domku nie jest trudna. Na początku należy sporządzić plan domku, wybrać lokalizację oraz przygotować potrzebne materiały. Pierwszym krokiem podczas konstrukcji jest stworzenie ramy, do której w późniejszych etapach przytwierdzimy podłogę oraz ścianki. Następnie należy zająć się przygotowaniem odpowiedniej podstawy. W tym celu najlepiej posłużyć się płaskimi kamieniami i piaskiem. Należy równo ułożyć je na jednym poziomie i upewnić się czy piach dokładnie wypełnia pozostające między nimi szczeliny. Dzięki temu unikniemy w przyszłości zapadnięcia się domku.

Kolejnym krokiem jest instalacja desek podłogowych, ścianek oraz dachu. Do ich połączenia najlepiej używać ocynkowanych śrub, które są odporne na warunki atmosferyczne. Nie można również zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu wykorzystywanego drewna, co umożliwi jego użytkowanie oraz zagwarantuje atrakcyjny wygląd przed długie lata.

Aby zapewnić drewnu skuteczną ochronę idealnie sprawdzi się Szybkoschnący Impregnat ochronno-dekoracyjny Altax - Gotowe w 1 Dzień. Preparat zapewnia 7-letnią ochronę, jest odporny m.in. na wodę, wilgoć, oraz promieniowanie UV, mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax. Jeśli jednak chcemy aby domek naszej pociechy był kolorowy, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie Szybkoschnącej Emalii Altax. Produkt dostępny w wielu kolorach zapewnia idealne krycie i wysycha już po 20 minutach. Ponadto spełnia normę "Bezpieczeństwo Zabawek", tym samym idealnie nadaje się do malowania drewnianych powierzchni, z którymi kontakt mają dzieci, dodaje Wójcik.

Osoby niedysponujące wystarczającą ilością czasu bądź umiejętności mogą kupić gotowy domek. Znaleźć je można w znanych marketach budowlanych, czy serwisach internetowych. Koszt gotowego domku jest jednak dużo wyższy niż takiego skonstruowanego samodzielnie. Ceny tych najmniejszych zaczynają się od około 600 zł, natomiast większe kosztują nawet do 2000 zł.

Drewniany domek z pewnością sprawi wiele radości każdemu dziecku i zachęci pociechy do twórczego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

źródło i zdjęcie: ALTAX

 

Dodano: 2015-07-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej