Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Stop dzikim wysypiskom!

Kilkadziesiąt zlokalizowanych dzikich wysypisk, duży odzew gmin i społeczności lokalnych - to pierwsze efekty organizowanej przez Fundację BOŚ akcji #BrudnoTu. Projekt wciąż trwa. Internauci mogą uzupełniać mapę dzikich wysypisk i informować o ich istnieniu gminy, które często o nich nie wiedzą.

Zużyte materace, zepsute telewizory, niepotrzebne dokumenty i wiele innych, często niebezpiecznych dla człowieka i przyrody odpadów możemy znaleźć w pobliskich lasach czy łąkach. Jak szacuje Ministerstwo Środowiska w samym tylko 2014 r. zebrano w lasach ponad 120 tys. m3 śmieci, czyli około tysiąc załadowanych po brzegi tirów.

Stop dzikim wysypiskom

Nielegalne wysypiska rosną niczym grzyby po deszczu. W świetle tegorocznego raportu NIK, w skontrolowanych gminach, pod koniec 2013 r. były 894 dzikie wysypiska, a już we wrześniu 2014 r. liczba ta wzrosła aż o 60 proc. do 1452. Jak się okazuje, mimo wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej, problem wywożenia śmieci do lasu nie zniknął. Gminy starają się na bieżąco radzić sobie z problemem nielegalnych składowisk odpadów, jednak często po prostu nie wiedzą o ich istnieniu.

Dlatego też uruchomiliśmy akcję #BrudnoTu. Chcemy zarówno wesprzeć samorządy w lokalizowaniu dzikich wysypisk, jak i zachęcić obywateli do proekologicznego działania, mówi Adam Kiedrowski, koordynator akcji #BrudnoTu. Cieszy nas, że coraz więcej internautów zgłasza nam miejsca wymagające uprzątnięcia. W naszą akcję zaangażowało się również wiele gmin. Wspaniały przykład dała gmina Święciechowa, która posiłkując się naszą mapą, dokładnie namierzyła i błyskawicznie uprzątnęła znajdujące się na ich terenie dzikie wysypisko, dodaje Adam Kiedrowski z Fundacji BOŚ.

Jak wziąć udział w akcji #BrudnoTu?

Wystarczy zrobić zdjęcie zaśmieconemu miejscu, opisać jego lokalizację i wysłać e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wszystkie zgłoszenia pomogą stworzyć mapę dzikich wysypisk w całym kraju. Będą również cenną informacją dla wszystkich samorządów, które często nie mają świadomości o istnieniu na swoim terenie takich zaśmieconych miejsc. Dla najaktywniejszych tropicieli dzikich wysypisk Fundacja BOŚ przygotowała liczne ekogadżety.

Zachęcamy do zgłaszania wszystkich, większych i mniejszych, zaśmieconych przestrzeni. Namawiamy też samych obywateli, aby zaopiekowali się, a następnie uprzątnęli daną przestrzeń. Można zaangażować przyjaciół i dać dobry przykład innym. Jako Fundacja poprosimy również o wsparcie szkoły, z którymi współpracujemy przy okazji innych projektów edukacyjnych, mówi Adam Kiedrowski z Fundacji BOŚ.

Więcej informacji o akcji na stronie: www.brudnotu.fundacjabos.pl.

źródło i zdjęcie: Fundacja BOŚ

Dodano: 2015-09-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej