Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Saint-Gobain oficjalnym partnerem Konferencji COP21 w Paryżu


Grupa Saint-Gobain została oficjalnym partnerem 21. Sesji Konferencji Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP 21), która odbędzie się w dniach 30 listopada - 11 grudnia w Paryżu. Głównym celem Konferencji COP 21 będzie osiągnięcie przełomowego porozumienia, które ma ograniczyć wzrost średniej temperatury ma świecie do 2⁰C.

Zaangażowanie Grupy Saint Gobain w Konferencję COP 21 wynika ze zrozumienia, że globalne zmiany klimatyczne i trwające procesy rozwojowe wymagają wspólnej odpowiedzialności i działań podejmowanych przez rządy, przedsiębiorstwa, organizacje międzynarodowe, a także społeczeństwo.

Warto podkreślić, że już w maju br. w trakcie Szczytu Business & Climate organizowanego w Paryżu przedstawiciele 25 międzynarodowych organizacji biznesowych, zrzeszających ponad 6,5 miliona przedsiębiorstw z ponad 130 państw, zobowiązali się m.in. do wsparcia działań zmierzających do przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Ponadto uczestnicy wydarzenia zaapelowali do przedstawicieli rządów o prowadzenie bardziej ambitnej polityki klimatycznej.

Okazją do promocji rozwiązań wspierających ochronę klimatu i zielonej gospodarki będzie organizowana na przełomie listopada i grudnia Konferencja COP - najważniejszy organ Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Jesteśmy dumni, że Grupa Saint-Gobain została partnerem Konferencji COP 21 organizowanej przez ONZ w Paryżu. Jest to pierwszy krok w kierunku stworzenia szerokiej koalicji podmiotów, którą przedsiębiorstwa chcą i powinny budować. Musimy kontynuować wspólną pracę na rzecz budowy społeczeństwa niskoemisyjnego, aby zapewnić osobom zamieszkującym najbardziej zagrożone obszary życie w zrównoważonym środowisku, a także umożliwić najbiedniejszym państwom osiągnięcie rozwoju w oparciu o gospodarkę niskoemisyjną, mówi Pierre-André de Chalendar, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Saint-Gobain oraz Przewodniczący Stowrzyszenia Entreprises pour l’Environnement.

COP 21, której gospodarzem jest Francja to jedna za największych konferencji międzynarodowych zorganizowanych dotychczas w tym kraju. Wydarzenie ma zgromadzić blisko 50 tysięcy uczestników, w tym 25 tysięcy delegatów reprezentujących kręgi rządowe, organizacje między- i pozarządowe, agendy ONZ i społeczeństwo obywatelskie. Wydarzenie będzie okazją do pogłębionej wymiany myśli, technologii i rozwiązań, które mogą stać się impulsem do podjęcia kompleksowych działań służących ochronie klimatu. Wśród nich warto wymienić:

  • Uzgodnienie poziomów redukcji emisji dwutlenku węgla w zgodzie z aktualną wiedzą naukową oraz wypracowanie długoterminowego planu działań na rzecz gospodarki niskoemisyjnej.
  • Implementację rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną, ograniczających zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.
  • Wypracowanie efektywnej polityki cenowej węgla, która stanie się impulsem do rozpoczęcia odpowiednich procesów rynkowych i promocji gospodarki niskoemisyjnej.

Dla Saint-Gobain najlepszą odpowiedzią na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego, a szczególnie na zaburzenia klimatyczne, jest zwiększanie efektywności energetycznej. Od wielu lat Grupa rozwija technologie niskoemisyjne tak, aby w minimalnym stopniu oddziaływać na środowisko naturalne i przyczyniać się do rozwoju zrównoważonego budownictwa w miastach przyszłości. Saint-Gobain prowadzi także intensywną działalność w obszarze R&D, której efektem jest ograniczenie zużycia energii w trakcie procesów produkcyjnych, a także spełnianie najwyższych norm środowiskowych przez oferowane produkty i usługi.

Grupa Saint-Gobain w pełni rozumie, że globalne wyzwania naszych czasów wymagają od nas zrównoważonych decyzji inwestycyjnych. Ogrom działań jest szczególnie widoczny gdy prezentujemy pomysły i rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony klimatu, umocnienia zielonej gospodarki oraz zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że Konferencja COP 21 zakończy się sukcesem, a jej ustalenia zmobilizują państwa Europy i świata do bardziej intensywnych działań zmierzających do dbałości o środowisko naturalne, mówi François-Xavier Moser, Prezes Saint-Gobain w Polsce, Rumunii i Bułgarii.

źródło: Saint-Gobain

Dodano: 2015-09-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej