Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Renowacja tarasów przed sezonem zimowym


Sposobem na zabezpieczenie drewnianego tarasu na zimę jest jego olejowanie. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się walorami estetycznymi szlachetnego materiału jakim jest drewno. Olej ma za zadanie zaimpregnować powierzchnię poprzez wypełnienie w nim porów, tak aby woda nie wnikała w wolne przestrzenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że drewno nie będzie pękało, zachowa swoją barwę i walory użytkowe.

Przełom lata i jesieni to czas kiedy zabieramy się za przygotowanie naszych ogrodów i tarasów do sezonu zimowego. Dobrze jest wówczas pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji wszystkich elementów drewnianych, które podczas chłodnych dni narażone są na wilgoć i niskie temperatury.

Olej cechuje się dużą odpornością na działanie wody i promieni słonecznych. Proponowany przez firmę V33 Olej do tarasów to produkt na bazie naturalnego oleju z dodatkiem żywic alkidowych, sprawdzony w klimacie nadmorskim, przeznaczony do ochrony i dekoracji powierzchni tarasowych z drewna tekowego, egzotycznego oraz gatunków europejskich. Doskonały do zabezpieczania elementów pionowych budynków drewnianych (fasady drewniane, listwy, sztachety). Można go stosować na drewno poddane impregnacji ciśnieniowej. Olej V33 zabezpiecza także przed plamami i pozwala drewnu oddychać. Produkt firmy V33 przywraca naturalną barwę drewna i jest dostępny w trzech odcieniach: naturalny, palisander i tek.

Jakie zadania spełnia olej do tarasów?

  • chroni drewno przed działaniem wody (posiada zdolności hydrofobowe), promieniowaniem uv oraz plamami;
  • jest odporny na działanie chlorowanej wody;
  • przywraca drewnu naturalną barwę;
  • jest mikroporowaty - pozwala drewnu oddychać;
  • pozwala zachować kontakt z drewnem;
  • chroni przed plamami i zatłuszczeniem;
  • nie powoduje śliskości powierzchni tarasów;
  • jest łatwy w utrzymaniu;
  • daje matowe, naturalne wykończenie.

Jak przygotować taras do olejowania?

Zanim przystąpimy do olejowania, musimy odpowiednio przygotować powierzchnię. Drewno musi byś surowe, czyste i suche. Drewno surowe wystarczy lekko przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie odpylić, natomiast drewno pokryte farbą lub lakierem należy wcześniej doprowadzić do stanu surowego. Jeśli mamy do czynienia z drewnem starym i zszarzałym także musimy je wcześniej wyczyścić papierem ściernym ze wszelkich łuszczących się elementów.

Nakładanie oleju

Olej nakładamy pędzlem na całej powierzchni i czekamy aż się wchłonie.  W przypadku, gdy nakładamy produkt na drewno już wcześniej olejowane, w wielu przypadkach wystarczy tylko jedna nowa warstwa oleju. W przypadku gdy nakładamy olej po raz pierwszy, konieczne będą  przynajmniej 2, a czasem nawet 3 warstwy oleju. Niezwykle istotne jest  w przypadku nakładania oleju usunięcie jego nadmiaru z powierzchni zanim olej zaschnie, czyli mniej więcej po upływie 15-30 minut. Jest to czas wystarczający aby odpowiednia ilość oleju wniknęła w drewno, a nadmiar nie zdążył utworzyć powłoki na powierzchni. Zaschnięte resztki oleju są bardzo trudne do usunięcia. Aby sprawdzić, czy taras został wystarczająco zimpregnowany, możemy wykonać test kropli wody. Jeśli naniesiona na zaolejowaną powierzchnię odrobina wody nie wsiąka w drewno oznacza to, że nasz taras jest odpowiednio zabezpieczony. W przeciwnym wypadku należy nałożyć dodatkową warstwę oleju.

O V33

V33 jest producentem najwyższej jakości produktów do ochrony, dekoracji i renowacji drewna oraz innowacyjnych farb wewnętrznych i zewnętrznych. Przez ponad 50 lat swojej działalności firma stałą się ekspertem w dostarczaniu na rynek lazur, impregnatów, olejów, lakierów oraz farb, dzięki którym możliwe jest zachowanie wszelkich walorów użytkowych oraz odpowiednie podkreślenie niezwykłych cech estetycznych szlachetnego materiału jakim jest drewno. Marka V33 pomaga swoim klientom
w prowadzeniu remontów i samodzielnych pracach renowacyjnych, tak aby zakończyły się sukcesem. V33 dostarcza odpowiednie rozwiązania pomagające podnieść jakość życia i estetykę otoczenia.

źródło i zdjęcie: V33

Dodano: 2015-09-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej