Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Technologia Smart Silver® - sprzymierzeniec w walce z bakteriami


Urządzanie wnętrz to prawdziwa sztuka. Stając przed tą próbą we własnym domu w pierwszej chwili myślimy o względach estetycznych. Szybko jednak nasze plany weryfikują takie cechy jak funkcjonalność i... bezpieczeństwo. Marka Opoczno wychodzi naprzeciw najróżniejszym wyzwaniom i pozwala na dobór produktów, które będą się pięknie prezentować, a przy tym zapewnią wygodę użytkowania i ochronę przed bakteriami, grzybami oraz pleśnią.

Opoczno to marka, która dużą wagę przykłada do designu. Spośród szerokiej oferty płytek i każdy znajdzie coś, co pozwoli mu urządzić wymarzoną przestrzeń. Jeśli chodzi o "bazę" naszych wnętrz - warto zwrócić uwagę na oferowane płytki ścienne i podłogowe stanowiące często podstawę dla całych projektów.

W naszych domach są pomieszczenia szczególnie narażone na rozwój bakterii i grzybów - na przykład łazienki. Walkę z nimi możemy rozpocząć już na poziomie wyboru płytek, które ozdobią ściany i podłogi. Marka Opoczno przy wyrobie niektórych produktów stosuje innowacyjną technologię Smart Silver® opatentowaną przez amerykańską firmę NanoHorizons Inc. w Pensylwanii. Opracowano ją na podstawie wyników wieloletnich badań naukowych prowadzonych w dziedzinie ochrony antybakteryjnej.

Smart Silver® bazuje na bakteriobójczym działaniu srebra, które swoim działaniem potrafi tak zmienić strukturę bakterii, że zostaje zablokowany ich mechanizm rozmnażania (właściwość tę odkryto już w latach 80. XX wieku). Dodatnie jony srebra, wykorzystywane przez Opoczno podczas procesu szkliwienia, wykazują nie tylko działanie bakteriobójcze - okazuje się, że doskonale unieszkodliwiają niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń. Wytworzona powłoka eliminuje nawet do 99,8 proc. bakterii i grzybów. Warstwa, którą pokryte są płytki wykazuje odporność na ścieranie, nie zanika ani nie zużywa się. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania płytek. Obecnie innowacyjna technologia wykorzystywana jest przy produkcji kilku kolekcji.

Miłośnicy drewnianych dekorów znajdą coś dla siebie w kolekcji Legno Moderno i Legno Rustico. Producent oferuje tu cztery odcienie (white, platinum, gold i venge) płytek podłogowych w formacie 14,7x89,5 cm, które doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (łazienka, salon, taras).

Osoby, które lubią naturalne dekoracje mogą wybrać coś dla siebie z trzech kolekcji odwołujących się do piękna marmuru: Arkos (elegancka i ponadczasowa, utrzymana w kolorystyce brązów i beży), Daino (kremowo-beżowa kolekcja, która świetnie sprawdzi się w salonie) oraz Yakara (utrzymana w kolorystyce bieli, szarości i grafitu - doskonała zarówno do łazienek, jak i salonów czy na tarasy).

Dla tych, którzy poszukują elementów dekoracyjnych, a przy tym preferują kolekcje kamienno-piaskowe doskonałym rozwiązaniem okażą się Quartz i Playa.
Podłogi pokryte powłoką antybakteryjną są szczególnie istotne dla posiadaczy małych dzieci. Rodzice raczkujących maluchów mogą odetchnąć z ulgą patrząc na pierwsze próby samodzielnego chodzenia na bezpiecznych powierzchniach pokrytych powłoką Smart Silver®.

źródło i zdjęcie: Opoczno

Dodano: 2016-01-21
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej