Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czy można oszczędzić na budowie domu?


Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty budowy domu? Jednym z rozwiązań jest wybór gotowego projektu domu. Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby zoptymalizować wydatki.

Budowa domu krok po kroku wbrew pozorom nie musi zrujnować Twojego budżetu. Przestawiamy 5 sposobów na tanie budowanie.

Gotowy projekt domu

Wybór odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego to klucz do sukcesu i ekonomicznej budowy. W porównaniu do tych wykonywanych na indywidualne zamówienie gotowe projekty domów są dużo tańsze, a przy tym eleganckie i nowoczesne. Nasza pracownia oferuje ponad 600 gotowych projektów domów, a wśród nich funkcjonalne i ekonomiczne domy tanie w budowie. Inwestorzy, którym zależy na ograniczeniu kosztów, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na projekty domów parterowych, mówi Tomasz Flak z pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz.

Prosta bryła i dach

Wybór projektu domu o prostej bryle z ograniczoną ilością detali architektonicznych i ozdobnych elementów to ekonomiczne rozwiązanie. Pamiętaj też o dachu, którego budowa należy do najdroższych procesów w całym procesie stawiania domu od A do Z. Prosty dach - bez wielu skosów i spadków - położysz szybko, a przy okazji nie poniesiesz wysokich kosztów.

Niewielka powierzchnia

Im większy dom, tym jego budowa jest kosztowniejsza, podobnie jak przyszła eksploatacja. Jeśli zdecydujesz się na niewielką, ale dopasowaną do swoich potrzeb inwestycję, będziesz potrzebować mniejszej, a więc tańszej działki.

Zrezygnuj z piwnicy

Budowa piwnicy pochłania znaczne koszty. Do zakupu materiałów musisz doliczyć także wydatki na izolację przed wilgocią i utratą ciepła.

Metoda gospodarcza

Możesz skorzystać z usług wykonawcy lub wykonać samodzielnie niektóre prace na budowie. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednie umiejętności. Oszczędzasz nie tylko na robociźnie, lecz także kontrolujesz jakość i postęp prac.

źródło i zdjęcie: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Dodano: 2016-01-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej