Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jak zadbać o okna na wiosnę?


Na liście wiosennych porządków z pewnością znajduje się mycie okien. Miło spojrzeć przez czyściutkie szyby na zieleniące się otoczenie pełne słońca. Warto jednak pamiętać, że czyste okna to nie tylko czyste szyby. Jeśli chcemy, by okna były jak najdłużej sprawne, ważna jest odpowiednia pielęgnacja profili, okuć i uszczelek.

Profile okienne z PCW nie powinny być czyszczone popularnymi środkami do mycia o zasadowym lub kwaśnym PH. Nie mogą też być myte żadnymi proszkami. Używajmy jedynie produktów o neutralnym PH i takich, które nie porysują powierzchni. Na rynku są dostępne specjalne mleczka przeznaczone do pielęgnacji profili PCW, a także środki do konserwacji okien drewnianych, które mają neutralne PH. Te produkty nie tylko skutecznie czyszczą, ale dodatkowo pozostawiają na oknie powłokę ochronną, utrudniającą osadzanie się brudu na powierzchni. Takim środkiem jest np. mleczko do czyszczenia białego PCW dostępne w sklepie internetowym firmy Winkhaus pod adresem: www.sklep.winkhaus.pl.

Okucia w oknach wymagają konserwacji polegającej na smarowaniu specjalnym olejem miejsc, w których znajdują się ryglowania. Co najmniej raz w roku, najlepiej właśnie przy wiosennych porządkach, trzeba smarować okucia, dzięki czemu okna będą pracowały płynnie, cicho i bezawaryjnie. Można do tego używać specjalistycznego oleju do smarowania ruchomych części okucia okiennego, sprzedawanego w buteleczce z aplikatorem (dostępny w sklepie internetowym firmy Winkhaus pod adresem www.sklep.winkhaus.pl). Olej nie tylko pozostawia powłokę ochronną, ale i poprawia płynność pracy okucia. Co istotne, zanim posmarujemy okucie, sprawdźmy czy nie jest mocno zanieczyszczone kurzem czy pyłem. Jeśli tak, to umyjmy je czystą wodą bez dodatku detergentów.

Uszczelki - o nich należy pamiętać szczególnie na jesieni, zanim nadejdą mrozy. Jeżeli jednak nie konserwowaliśmy ich przed zimą, koniecznie zróbmy to na wiosnę. Zaczynami od umycia wodą bez środków czyszczących czy ścierających. Używajmy do tego miękkich ściereczek. Kiedy uszczelki wyschną, rozprowadźmy na nich specjalny płyn do pielęgnacji uszczelek, który zapewnia im elastyczność, zapobiega ich sklejaniu się oraz przymarzaniu. Tak jak w przypadku okuć, konserwację uszczelek powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz w roku.

Najwygodniej jest kupić cały zestaw pielęgnacyjny, obejmujący: mleczko do czyszczenia białego PCW, olej do pielęgnacji i konserwacji okuć, płyn do czyszczenia uszczelek, miękką ściereczkę oraz instrukcję użycia. Taki zestaw kosztuje ok. 24 zł. Do kupienia na: www.sklep.winkhaus.pl.

Jeśli okno nieprawidłowo działa, warto zlecić regulację lub naprawę firmie posiadającej odpowiednie doświadczenie. Adresy firm serwisowych dostępne są na stronie: http://www.sklep.winkhaus.pl/pl/informacje/baza_firm.html.

źródło i zdjęcie: Winkhaus

Dodano: 2016-03-14
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej