POLEKO 2009 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Targi POLEKO tradycyjnie są ważnym miejscem spotkań i dyskusji przedstawicieli branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. W tym roku organizowane są aż trzy otwarte debaty poświęcone najważniejszym problemom związanym z tematyką wystawy.

Tematami tegorocznych spotkań w ramach targów POLEKO 2009 są:

  • "Ekoinnowacje made in Poland. Bliska czy odległa przyszłość?";
  • "Energia z odpadów - wymysł czy konieczność?";
  • "Kadry dla gospodarki komunalnej i ochrony środowiska".

Najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, międzynarodowa reprezentacja liderów branży, specjalistyczne debaty, konferencje, spotkania biznesowe i warsztaty, konkursy oraz interesujące wystawy - wszystko to czeka na uczestników Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2009, które od wczoraj odbywają się w Poznaniu, a potrwają do 27 listopada br.

Honorowy patronat nad dwudziestą pierwszą edycją tych największych targów o tej tematyce w Europie Środkowo-Wschodniej objął minister środowiska,  prof. Maciej Nowicki.

Tegoroczne targi cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony wystawców z Polski, jak i z zagranicy. Na targach POLEKO 2009 obecne są firmy z 23  krajów - z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Kanady, Litwy, Niemiec, Nigerii, Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Podobnie jak w latach poprzednich ekspozycję uatrakcyjniają oficjalne wystąpienia narodowe organizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych, które przedstawią kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej.

Tematyka ekspozycji targów POLEKO 2009 obejmuje następujące sektory branżowe:

W tym roku po raz drugi targom POLEKO 2009 towarzyszą Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA. Jednym z ciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach targów KOMTECHNIKA jest City-Truck-Show - pokazy sprzętu komunalnego na żywo na terenie otwartym. Do tandemu POLEKO i KOMTECHNIKI dołączyły tym razem Targi Dla Gmin, Miast i Regionów GMINA. Łącznie na powierzchni około 16.500 mkw swoją innowacyjną ofertę dla przemysłu i samorządów rprezentuje około 850 wystawców i firm reprezentowanych.

Gospodarka odpadami tematem wiodącym

Problematyka zagospodarowania odpadów to jedno z poważniejszych zagadnień leżących w sferze odpowiedzialności samorządów lokalnych, których przedstawiciele tradycyjnie należą do najliczniej reprezentowanych grup zwiedzających POLEKO 2009. Nic zatem dziwnego, że właśnie gospodarkę odpadami minister środowiska uczynił tematem przewodnim tegorocznej edycji.

Energetyka odnawialna

Salon Czystej Energii, jedna z największych w kraju imprez targowych poświęconych technologiom i produktom związanym z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych, odbywa się podczas POLEKO 2009 już po raz dziewiąty. Salonowi towarzyszy szereg specjalistycznych konferencji i seminariów.

Woda i ścieki

Ważnym tematem targów POLEKO 2009 jest także gospodarka wodno-ściekowa. W tym roku jednym z głównych wydarzeń tego sektora na targach jest konferencja Waterworks Forum 2009 (25.11.), która poświęcona będzie wykupom urządzeń wodno-kanalizacyjnych.

źródło i zdjęcie: www.poleko.mtp.pl

Dodano: 2009-11-25
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej