Zbuduj sam... budkę dla ptaków


Śpiew ptaków o poranku to jedna z piękniejszych melodii wiosny i lata. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem wyjątkowych gości, zbuduj im przytulne mieszkanie w ogrodzie lub na balkonie.

Do budowy budki dla ptaków będą potrzebne:

 • Narzędzia i akcesoria Dremel®:
  - Kompaktowa wyrzynarka brzeszczotowa Dremel® Moto-Saw,
  - Brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych MS52.
 • Materiały:
  - 2 fragmenty płyty MDF (42 cm x 30 cm x 12 mm),
  - 2 fragmenty płyty MDF (26 cm x 10 cm x 12 mm),
  - 2 fragmenty płyty MDF (20 cm x 10 cm x 12 mm),
  - 2 fragmenty płyty MDF (40 cm x 15 cm x 3 mm),
  - Klej do drewna,
  - Ultramocny klej,
  - Farba akrylowa, pędzel, rolka, wiertło.

Budowa budka dla ptaków - Krok 1

Materiał, z którego wykonana jest budka dla ptaków to zwykła drewniana płyta, którą możesz kupić w markecie budowlanym. Narysuj szablon na kartce papieru A3 i wytnij go. Następnie przenieś szablony skrzydeł na dwa kawałki płyty MDF o wymiarach 40 cm x 15 cm x 3 mm, a pozostałe szablony na dwie płyty MDF o wymiarach 42 cm x 30 cm x 12 mm.

Budowa budka dla ptaków - Krok 2

Z pomocą praktycznej kompaktowej wyrzynarki brzeszczotowej Dremel® Moto-Saw wyposażonej w brzeszczot do drewna MS52 możesz precyzyjnie wyciąć narysowane części.

Budowa budka dla ptaków - Krok 3

Teraz sklej pozostałe cztery elementy z płyty MDF klejem do drewna, aby utworzyły budkę i pozostaw ją do wyschnięcia. Następnie użyj kleju do drewna aby po obydwu stronach budki zamocować ścianki w kształcie ptaka. Upewnij się, że budka jest przyklejona na równi z tylną krawędzią elementów bocznych.

Budowa budka dla ptaków - Krok 4

Pora na wykończenie budki dla ptaków. Użyj farby akrylowej, aby pomalować skrzydła ptaka i dopasuj kolor budki do koloru podłoża, na którym ją zamocujesz. Po wyschnięciu farby przyklej skrzydła do bocznych elementów budki, używając ultramocnego kleju. Upewnij się, że skrzydła przylegają równo do tylnej krawędzi elementów bocznych. Teraz możesz zawiesić budkę w wybranym miejscu. Na pewno już wkrótce wprowadzą się do niej skrzydlaci goście.

źródło i zdjęcie: Dremel

Dodano: 2016-04-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej