Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

System dachowy CREATON

Zmienia się architektura naszych domów, a dzięki niej powoli ulega przeobrażeniom polski krajobraz. Ten pozytywny proces jest rezultatem rosnących wymagań inwestorów, coraz lepszych projektów, dostępu do nowoczesnych materiałów i technologii. Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a także elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym.

Stromy, na przykład wielospadowy, płaski, naczółkowy lub mansardowy - wybór zależy od wielu czynników, między innymi od wytycznych projektowych, rodzaju pokrycia, funkcji użytkowych poddasza i wreszcie kosztów realizacji. Zanim jednak podejmiemy decyzję pod jakim dachem chcemy zamieszkać, warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy zaspokajający potrzeby współczesnego odbiorcy.

Na sztuce kreowania dachów znają się, jak nikt inny, fachowcy z firmy CREATON Polska. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnej technologii na rynku co roku pojawia się kilkadziesiąt modeli ekskluzywnych dachówek ceramicznych dostępnych w szerokiej palecie barw wraz z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi.

System dachowy CREATON

Aby dach był piękny, szczelny i bezpieczny ważny jest nie tylko rodzaj, wielkość i kształt dachówki podstawowej oraz sposób krycia, ale także oryginalne dodatki, które często nadają połaciom niepowtarzalny charakter. System dachowy CREATON zapewnia dachom wszystko co niezbędne - od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie. Pozwala stworzyć piękną, harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej estetyce.

Akcesoria dachowe możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Są to: ceramiczne dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR.

Wyróżnia je jakość, trwałość potwierdzona certyfikatami i różnorodność - są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych z oferty producenta: od holenderki płaskiej, na przykład z kolekcji TITANIA, PREMION czy FUTURA, po marsylkę, esówkę, karpiówkę czy dachówkę specjalną ROMANO lub ANTICO. Rozbudowany asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów dachówek tłoczonych lub płaskich, wzbogacony o odpowiadające danej kolekcji akcesoria daje możliwość kompleksowego wykończenia dachu na każdym budynku, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci, stylu architektury, etc.

Zastosowanie:

Dach ceramiczny jest nadal jednym z najpiękniejszych i najbardziej cenionych pokryć, dlatego dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się montaż wyłącznie ceramicznych dodatków jak dachówka kalenicowa wentylacyjna oraz system mocowania gąsiorów FIRSTFIX. Ten estetyczny duet będzie również gwarancją niezawodności i trwałości dachu, której nie zapewnią taśmy z tworzyw sztucznych.

Rolą dachówek kalenicowych jest optymalna wentylacja połaci i dzięki konstrukcji spoilera, zmniejszenie siły wiatru podczas wichury. FIRSTFIX umożliwia tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności użycia wsporników. W skali wydatków związanych z budową domu dach jest jedną z najdroższych inwestycji, dlatego warto zastanowić się nam ekonomiczną stroną przedsięwzięcia.

System dachowy CREATON został tak opracowany, aby bez oszczędzania na jakości zapewnić jak najdłuższą żywotność produktu i korzystne cenowo rozwiązania. Dobrym przykładem jest dostosowanie grubości folii UNO, DUO, TRIO I QUATTRO do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki. Folie dachowe CREATON zapewniają duże bezpieczeństwo nawet przy małych kątach nachylenia, dzięki czemu pozwalają zminimalizować koszty konstrukcji dachu.

Bezpieczeństwo, ekonomiczny wymiar i estetyka to nie wszystko. Aby dach chronił i służył nam przez lata zależy to od rozwiązań systemowych, ale w równym stopniu od doświadczenia dekarzy i cieśli. Powierzając budowę autoryzowanym wykonawcom będziemy mieć gwarancję najwyższej jakości i cieszyć się perfekcyjnym wykonaniem.

System dachowy CREATON

Źródło i zdjęcia: CREATON Polska
www.creaton.pl

Dodano: 2016-06-17
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej