Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Piloty do bram - częstotliwość 433.92 czy 868.35 MHz?

Piloty do bram - częstotliwość 433.92 czy 868.35 MHz?Kiedy planujemy zakup automatyki do bramy wjazdowej czy garażu, musimy wziąć pod uwagę zakup pilota. To bowiem najwygodniejsza forma obsługi takiej bramy. Producenci oferują drogi radiowe (czyli kompatybilne ze sobą radioodbiorniki i nadajniki) pracujące na częstotliwości 868.35 MHz lub 433,92 MHz.

Choć obie wersje są stosowane, to jednak nowoczesne systemy coraz rzadziej działają w paśmie 433,92 MHz, a częściej 868.35 MHz. Czemu tak się dzieje?

Częstotliwość 868.35 MHz dedykowana dla rozwiązań zdalnego sterowania jest mniej obłożona (działa na niej mniej urządzeń niż na 433.92 MHz), a co za tym idzie jest mniej narażona na zakłócenia interferencyjne pochodzące np. ze stacji krótkofalarskich, jak to ma miejsce w przypadku częstotliwości 433.92 MHz. Poza tym, ponieważ częstotliwość 868.35 MHz jest przewidziana właśnie dla zastosowań zdalnego sterowania, nie jest współdzielona z innymi usługami.

Kolejną zaletą nowoczesnych pilotów pracujących na częstotliwości 868.35 MHz jest ich pewność działania i niezawodność. Mają bowiem funkcję dostrajania się do warunków otoczenia, by skuteczniej emitować sygnał. To opcja opatentowana przez firmę FAAC zwana LR, czyli Long Range – jest to autodostrajanie pozwalające uzyskać jak największy zasięg, nawet o 50% większy niż w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Ważna dla użytkowników jest także funkcja SLH (Self Learning Hopping code), także opatentowana przez FAAC technologia, która zabezpiecza przed próbami skopiowania kodu i użycia go ponownie (tzw. atak z powtórzeniem kodu). Wszystkie nadajniki pracujące w systemie SLH, podczas każdej transmisji sygnału zmieniają nadawany kod według bardzo złożonego algorytmu, co daje aż 72 biliardy kombinacji kodu! W takim wypadku bezpieczeństwo jest gwarantowane, bowiem szansa na powtórzenie tego kodu jest w praktyce żadna.

Pilotami pracującymi na częstotliwości 868.35 MHz, mającymi powyższe rozwiązania są piloty FAAC XT2 868 SLH LR (cena 69 zł netto) oraz FAAC XT4 868 SLH LR (cena 79 zł netto).

źródło: FAAC

Dodano: 2016-07-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej