Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dachówka ceramiczna Creaton MAXIMA

Dachówka ceramiczna Creaton MAXIMA

Produktem idealnie sprawdzającym się przy wymianie starego pokrycia na nowe w zabudowie szeregowej i bliźniaczej jest wielkoformatowa dachówka MAXIMA firmy CREATON Polska. Elegancka, praktyczna i trwała.

Dachówka ceramiczna Creaton MAXIMA z najlepszych materiałów

Dachówki ceramiczne marki CREATON, do których należy MAXIMA, łączą w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania, najwyższą jakość i trwałość. To piękna ozdoba dachu i tym samym wspaniała dekoracja budynku. Powstałe z najlepszych złóż gliny w Europie, uszlachetniane są powłoką angobowaną lub glazurowaną.

Ich produkcja, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii suszenia, charakteryzuje się poszanowaniem środowiska naturalnego i racjonalnym korzystaniem z jego zasobów z równoczesnym uzyskaniem unikalnych cech wyrobu.

Dachówka Creaton Maxima Finesse czerwień glazurowana
Dachówka Creaton Maxima Finesse czerwień glazurowana

Dachówki są dostępne w wielu wzorach, barwach i wielkościach, i sprawdzają się świetnie na różnych typach dachów. To doskonała propozycja dla nawet najbardziej wymagających obiektów - od kościołów po nowoczesne budynki w stylu awangardowym.

Creaton MAXIMA - nowa odsłona dachu

MAXIMA jest znakomitym rozwiązaniem zarówno dla nowych dachów, jak i tych podlegających renowacji. Idealnie pasuje do istniejących połaci krytych dachówką cementową, co jest ogromną zaletą szczególnie w zabudowie szeregowej. Podnosi nie tylko wartość remontowanego dachu, lecz także jego walory estetyczne.

Dachówka praktyczna i ekonomiczna

Dzięki nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniom systemowym montaż dachówki Creaton MAXIMA jest szybki i komfortowy. Dachówka jest przy tym kompatybilna innymi modelami dachówek, także cementowych.

Fabrycznie przygotowane otwory montażowe umożliwiają przytwierdzenie dachówki bez konieczności dodatkowego wiercenia, a gładkie i nieostre krawędzie pozwalają na bezpieczne i szybkie układanie, minimalizują ryzyko porastania mchem i odkładania się zanieczyszczeń.

Dużym ułatwieniem podczas prac dekarskich jest nie tylko duży format dachówki, lecz także możliwość sztaplowania - układania na powierzchni dachu stosu z 8 dachówek. MAXIMA charakteryzuje się elastyczną szerokością krycia, a jej tolerancja przesuwu o długości nawet do 41 mm pozwala na optymalne dostosowanie rozstawu łat na połaci przy zachowaniu maksymalnej szczelności.

Dachówka Craton Maxima Finesse brązowa glazurowana Dachówka Craton Maxima Finesse brązowa angobowna
Dachówka Craton Maxima Finesse
brązowa glazurowana
Dachówka Craton Maxima Finesse
brązowa angobowna

Za wyborem tej dachówki przemawiają również względy ekonomiczne. Nowe pokrycie dachowe nie będzie w przyszłości wymagało nakładów finansowych, gdyż dachówka odznacza się powierzchnią o trwałej kolorystyce odpornej na promienie UV, a trzy żebra czołowe, podobnie jak niewidoczne zamki doskonale chronią przed deszczem i osadzaniem oraz wnikaniem zanieczyszczeń. Duży format pozwala na użycie około 10 dachówek na m². Oszczędności kosztów zapewniają także możliwości montażu na już istniejących pokryciach dachowych.

Jakość i estetyka

Dachówka Creaton MAXIMA wraz akcesoriami jest produkowana z najlepszej gliny. Nowoczesne metody wypału i staranny przerób powodują, że cały system dachowy ma jednolitą barwę i znakomite parametry. Zastosowana innowacyjna technologia produkcyjna polegająca na mieszaniu najwyższej jakości gliny w zamkniętych metalowych formach pod wysokim ciśnieniem sprawia, że dachówka idealnie trzyma swój wymiar. Natomiast odpowiednie ukierunkowanie ognia pozwala na osiągnięcie unikalnej techniki procesów przetwórczych i równocześnie zredukowanie wartości CO₂.

Dachówka Craton Maxima Finesse czarna glazurowana
Dachówka Craton Maxima Finesse czarna glazurowana

Dachówka występuje w wielu wersjach kolorystycznych, o powierzchni wypalanej, angobowanej i glazurowanej. Dla ceniących połączenie praktycznych rozwiązań z eleganckim wyglądem świetną propozycją będzie kolekcja dachówek angobowanych „NUANCE”. Piękne barwy angobowane: ciemnobrązowa, antracytowa, miedziana czy w kolorze łupka sprawiają, eż dachy prezentują się naprawdę doskonale.

Walory użytkowe oraz intensywna kolorystyka, którą nadają glazury to cecha kolekcji „FINESSE”. Glazurowana powierzchnia chroni również dachówki przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Winna czerwień, czerń czy brąz glazurowana podkreślają niepowtarzalny charakter budynku.

źródło i zdjęcie: CREATON

Dodano: 2016-07-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej