Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Poradnik remontującej kobiety, czyli jak rozmawiać z fachowcem


Właśnie kupiłaś mieszkanie lub podjęłaś decyzję o remoncie? Pomieszczeniem, które trzeba wyjątkowo dobrze rozplanować jest łazienka. Warto także zadbać o prawidłową współpracę z wykonawcą. To właśnie dobra komunikacja z fachowcem jest kluczem do sukcesu i pomyślnego zakończenia inwestycji.

Poszukiwania fachowca czas zacząć

Gdy zaczynasz szukać dobrego fachowca zazwyczaj pytasz swoich znajomych i rodzinę o kogoś zaufanego i sprawdzonego. Dzięki takiej rekomendacji mamy możliwość zapoznać się oraz zweryfikować pracę, jaką wykonał fachowiec. Warto też poczytać na forach internetowych kogo polecają inni. Podczas poszukiwań fachowca zajrzyj na strony, które podpowiedzą Ci, jakie średnie kwoty obowiązują w Twoim regionie. Taka informacja daje możliwość negocjacji ceny.

Umowa na wykonanie prac remontowych

Gdy już wybrałaś fachowca, który będzie odpowiedzialny za remont łazienki musisz ustalić z nim wiele spraw. W pierwszej kolejności warto przedstawić swoje pomysły na łazienkę, najlepiej z gotowym planem i wymiarami. Wtedy fachowiec będzie mógł się wypowiedzieć czy Twoje pomysły są możliwe do zrealizowania w łazience. Upewnij się, że fachowiec dobrze zrozumiał Twoje wybory np. jeśli mówisz, że interesuje Cię Geberit jako stelaż podtynkowy to masz na myśli dokładnie stelaż firmy Geberit, to jedyny stelaż z 10-letnią gwarancją na wszystkie elementy.

Następnie ustal zakres Twoich obowiązków podczas remontu np. czy jesteś odpowiedzialna za zakupy potrzebnych materiałów. Ustal koszty remontu, datę rozpoczęcia prac i ich zakończenie. Najważniejsze - wszystkie informacje, wymiany zdań, sugestii oraz ustalenia spisuj i wydrukuj w dwóch egzemplarzach bądź wyślij e-mailem do fachowca. Taki ruch daje możliwość wspólnej weryfikacji założeń.

Czas na zakupy

Gdy podczas rozmów z fachowcem ustalicie, że to Ty jesteś odpowiedzialna za zakupy uzbrój się w listę pytań, które zadasz sprzedawcy. Wybierz tylko autoryzowanych dystrybutorów, którzy mają wiedzę o konkretnej marce. Sprawdź, które materiały mają najwyższą jakość oraz długi okres gwarancji i tylko o takie pytaj. Staraj się kupować tylko u pewnych sprzedawców, którzy będą mieli wiedzę i chętnie Ci pomogą. Podczas zakupów zawsze dolicz około 10% więcej materiałów niż jest założone. Najdroższe elementy i zarazem najpotrzebniejsze - kabiny, miski toaletowe, odpływy liniowe, zestawy meblowe - zawsze kupuj na początku inwestycji. Na nie po prostu muszą znaleźć się fundusze.

Co kryje się w ścianach, czyli zaczynamy remont

Łazienka to nie tylko piękne kafelki, ale przede wszystkim to, co kryje się w ścianach. Bardzo ważne jest, by materiały użyte do zbudowania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej były najwyższej jakości. Dzięki temu możesz być pewna, że nie będzie na ciebie czekać np. pęknięta rura. Jeśli jesteś na etapie budowy domu masz wpływ na wybór rur - dla zwiększenia komfortu warto zainwestować w "cichą kanalizację", czyli system niskoszumowy Geberit Silent-PP lub Geberit Silent-db20. Prócz solidnej konstrukcji i trwałości materiału zyskujemy ciszę i spokój. Kolejnym elementem, który kryje się w ścianie jest stelaż podtynkowy. Jeśli decydujesz się na taki stelaż poproś fachowca o dobre wymierzenie miejsca, w którym stelaż ma być zamocowany. Ta informacja pomoże Tobie i doradcy znaleźć odpowiedni rozmiarowo stelaż. Sprawdzaj swojego fachowca czy działa zgodnie z instrukcją montażu poszczególnych elementów. To bardzo ważne ponieważ nieprawidłowy montaż urządzeń może powodować późniejsze uszkodzenia oraz anulowanie gwarancji.

Koniec remontu

Twój remont zbliża się ku końcowi. Jest to czas weryfikacji pracy fachowca. Po pierwsze nie bój się zwrócić uwagi jeśli coś Ci się nie spodoba lub zauważysz niedociągnięcia. Masz spisaną umowę, więc możesz domagać się, by praca została wykonana z należytą starannością. Sprawdź dokładnie ile zużyto materiałów podczas remontu i czy ta liczba pokrywa się z pierwotnym założeniem. Ważne jest, by pochopnie nie odbierać gotowej pracy. Daj sobie jeden lub dwa dni, by sprawdzić każdy kąt. Dopiero gdy okaże się, że remont został wykonany dobrze i nie ma co do niego zastrzeżeń rozlicz się, podpisz dokumenty odbioru pracy i ciesz się gotową łazienką.

źródło i zdjęcie: Geberit

Dodano: 2016-09-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej