Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologia w nowoczesnych systemach ogrzewania


Trend na ekologię nie mija, a wręcz przekształca się w świadomy wybór. Motywacją do zmiany sposobu życia są aspekty finansowe, zdrowotne oraz większa świadomość na ten temat. Co zatem można zrobić aby nasz dom był ekologiczny?

Producenci akcesoriów kuchennych i łazienkowych prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach dotyczących mniejszego zużycia wody i energii. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę żarówek starej generacji na nowe, zużywające do pięciu razy mniej energii. Użytkownicy także zaczynają bardziej świadomie używać sprzętów domowych, zmniejszać ilość zużywanej wody, ograniczać zapalone światła i zmniejszać użycie pieców podczas nieobecności w domu.

Również nowe systemy ogrzewania zaczynają zużywać coraz mniej energii od popularnych dotychczas rozwiązań konwekcyjnych. Ogrzewanie podłogowe do niedawna było jednym z najbardziej oszczędnych form. Do czasu, bowiem od niedawna na rynku dostępny jest  produkt, który jeszcze bardziej pozwala zredukować koszt ogrzewania - 3THERMO. Producent szacuje redukcję kosztów utrzymania na poziomie 40% w stosunku do systemów konwekcyjnych.

Potwierdzenie tych słów możemy znaleźć u użytkownika systemu 3THERMO p. Marka Gorzkowskiego z Gniezna, który zapytany o porównanie systemu 3THERMO do poprzednio przez niego użytkowanych stwierdził iż system pod tym względem oszczędności jest bardzo zbliżony do układów podłogowych. Nie wiem czy obecne relatywnie niższe rachunki są ściśle związane z układem grzewczym czy dobrą termoizolacyjnością naszego budynku, niemniej jednak to jak na razie jest to najoszczędniejszy system grzewczy.

Grzejnik nie tylko zużywa mniej energii, ale także rewolucjonizuje rynek systemów ogrzewania w zakresie estetyki. 3THERMO to grzejniki podtynkowe, których nie widać, a utrzymują ciepło i wilgotność powietrza na pożądanym poziomie.

Użytkownik grzejników 3THERMO zapytany o motywację do użycia ich w swoim domu mówi "Lubimy nowości, poza tym nie bez znaczenia był dla nas aspekt prozdrowotny wynikający z systemów ściennych".

Co takiego oferuje 3THERMO, że zostaje wybrane ze względu aspekt zdrowotny? Po pierwsze system ogrzewania 3THERMO w przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów zapobiega gromadzeniu się bakterii oraz ich rozprzestrzenianiu po domu. Dzięki podgrzewaniu ściany a nie powietrza, wilgotność w pomieszczeniu pozostaje optymalna. Zapobiegamy też powstawaniu grzybów i rozwoju mikroorganizmów na ścianach i podnosimy termoizolacyjność przegrody (sucha przegroda posiada większy opór grzewczy).

Z uwagi m.in. na niższe temperatury powierzchni grzejnych i możliwość uzyskania równomiernego rozkładu temperatury, ogrzewania płaszczyznowe mogą korzystniej wpływać na nasz organizm niż na przykład systemy, w których ciepło wprowadzane jest do pomieszczeń lokalnie lub takie, w których powierzchnie grzewcze muszą mieć wyższą temperaturę, wyjaśnia projektant instalacji c.o. mgr inż. Borys Piątkowski.

źródło i zdjęcie: 3THERMO

Dodano: 2016-09-15
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej