Zimą rośnie zainteresowanie projektami domów


Największa sprzedaż projektów domów przypada na okres zimowy. Właśnie wtedy decydujemy się na budowę, a kilka chłodnych miesięcy pozostawiamy na załatwienie niezbędnych formalności, zanim wiosną rozpoczniemy pracę nad inwestycją.

W miesiącach grudzień-marzec najwięcej osób decyduje się na budowę domu. Konkretyzując swoje plany, Polacy wybierają projekt domu, w którym będą chcieli zamieszkać. Nadając bieg całej inwestycji, już kilka tygodni po wyborze projektu i załatwieniu wszelkich formalności, podejmują niezbędne działania, których efektem będzie rozpoczęcie budowy nieruchomości.

Start budowy domu na wiosnę

Według danych firmy Extradom, największa sprzedaż projektów domów przypada na miesiące zimowe i wczesną wiosnę. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu całego procesu, inwestor wykorzysta ciepłe dni na podjęcie budowy, a wspomniany okres przeznaczy na wybór działki, projektu, zakup materiałów, umowy z wykonawcami i dopięcie niezbędnych formalności. Kwiecień jest najczęściej miesiącem rozpoczynającym prace związane z budową.

Zima jest dobrym okresem na opracowanie harmonogramu budowy, określenie budżetu, znalezienie odpowiednich fachowców. To też czas, w którym pracownie oferują rozmaite promocje na zakup projektu, komentuje Agnieszka Łozińska, Project Manager w firmie Extradom. Wiosną również widzimy duży wzrost zainteresowania, ponieważ inwestorzy chcą efektywnie wykorzystać ciepłe miesiące roku, dodaje Agnieszka Łozińska.

Najpopularniejsze projekty inspiracją dla własnego wyboru

Pracownie oferują kilkanaście tysięcy projektów domów. Trudno zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, dlatego warto przyjrzeć się najpopularniejszym wyborom tych, którzy byli kiedyś na naszym miejscu. Najpopularniejsze założenia obejmują takie czynniki jak: funkcjonalność pomieszczeń, optymalna powierzchnia czy klasyczna bryła.

Gotowe projekty domów są popularnym rozwiązaniem z uwagi na wygodę, cenę (za projekt domu trzeba zapłacić średnio 2450 zł) oraz możliwość ingerencji w projekt, by inwestycja była szyta na miarę i wedle oczekiwań klienta.

źródło i zdjęcie: Extradom

Dodano: 2016-12-22
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej