Polskie gwiazdy promują ekologię

Szymon Majewski, Otylia Jędrzejczak i Edyta Górniak przekonują Polaków jak przez prostą zmianę codziennych nawyków zmienia się klimat na lepszy: zakręcając wodę, zmniejszając temperaturę, wyłączając sprzęty z trybu czuwania.

W ramach kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska ?Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy? gwiazdy polskiego świata show biznesu i sportu biorą udział w spotach telewizyjnych promujących ekologię.

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań, jakie stoi przed współczesnym światem. W przededniu największych światowych politycznych negocjacji w sprawie zmian klimatu, które pod egidą ONZ rozpoczną się w Kopenhadze podczas Konferencji Klimatycznej ONZ, Ministerstwo Środowiska przypomina: to co każdy z nas robi w życiu codziennym też ma znaczenie dla klimatu.

Jak wynika z przeprowadzonych przez resort badań, większość Polaków wie, że powinni żyć bardziej ekologicznie, ale tylko 1/3 z nas oszczędza wodę czy prąd. Nie wiesz co robić? Boisz się, że Twoje działania będą nieefektywne? Ministerstwo Środowiska podpowiada: zakręcaj wodę, zmniejszaj temperaturę, wyłączaj sprzęty z trybu czuwania i pokazuje jak robią to polskie gwiazdy, które przyłączyły się do kampanii.

Bycie eko nie musi być ani trudne, ani męczące, ani kosztowne. Z korzyścią dla naszej kieszeni możemy zmieniając nawyki i działając wspólnie mieć realny wpływ na poprawę klimatu. Dlatego Ministerstwo Środowiska do współpracy zaprosiło polskie gwiazdy, żeby pokazać, że każdy z nas może żyć bardziej przyjaźnie dla klimatu, podkreśla Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

W trzech spotach telewizyjnych promujących ideę kampanii, emitowanych w telewizji do stycznia 2010, zobaczymy odsłony z życia gwiazd promujących ekologię, które choć nie oszczędzają się w życiu zawodowym, na co dzień we własnych domach aktywnie zmieniają klimat, oszczędzając ciepło, prąd i wodę.

Szymon gasi Pałac

Edyta Górniak w spocie pokazuje, jak skutecznie oszczędzać energię w domu - wystarczy zmniejszyć temperaturę o jeden stopień. Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak zna cenę zwycięstwa. Choć woda to jej naturalne środowisko pracy, w domu pamięta o jej oszczędzaniu. Woda jest na wagę złota, mówi Otylia, "nie tylko olimpijskiego" i dodaje, że wszyscy wygrywamy na mniejszym zużyciu wody. Ludzie, śpicie? pyta Szymon Majewski mieszkańców wielkomiejskich blokowisk. Majewski przekonuje, że choć w nocy nie korzystamy z energii elektrycznej, często zapominamy o wyłączeniu sprzętów, które "podjadają prąd", tak jak "telewizor cwaniak", którego ktoś zapomniał wyłączyć? A przecież "szkoda naszej energii".

Szymon Majewski, Otylia Jędrzejczak i Edyta Górniak promując ekologię przekonują, że przeciwdziałanie zmianom klimatu zaczyna się od zmiany osobistych nawyków każdego z nas.

Pierwsza odsłona kampanii pokazała nam, że mamy sporo do zrobienia w zakresie edukowania na temat zmian klimatu i działań pro-środowiskowych. Stąd pomysł tegorocznej kampanii. Naszym celem jest pokazanie, że poprzez zmianę codziennych nawyków każdy z nas przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Pomijając oczywisty fakt, że oszczędzamy również domowe wydatki, mówi Małgorzata Snarska, odpowiedzialna za kampanię i Prezydencję COP 14.

źródło i zdjęcie: Informacja prasowa

Dodano: 2009-12-01
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej