Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

ATLAS ETICS - złożony system ociepleń ścian zewnętrznych


Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku, choć pozornie proste, wymaga zastosowania wielu dopasowanych do siebie i spełniających ściśle określone normy materiałów chemii budowlanej. Wykorzystanie złożonych systemów ociepleń ścian zewnętrznych ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów oraz piękny i trwały wygląd elewacji przez wiele lat.

ATLAS ETICS - systemowa złożoność

ATLAS ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite System)  to złożony system ociepleń, którego wykonanie opiera się na przymocowaniu do zewnętrznej ściany budynku płyt styropianowych (EPS), ułożeniu na nich warstwy zbrojonej z siatką i wykonaniu zewnętrznej warstwy z tynku cienkowarstwowego. Jest to jednocześnie najczęściej wybierany w Polsce system z zastosowaniem styropianu (EPS). ETICS cechuje łatwość w projektowaniu, wykonaniu i możliwość niemal dowolnego kształtowania elewacji bez konieczności poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych.

Na warstwowość systemów ETICS najczęściej składają się: klej łączący warstwę termoizolacji z podłożem, warstwy termoizolacji (styropian, wełna mineralna, XPS i płyty poliuretanowe), łączniki mechaniczne (kołki), warstwa zbrojna - klej i zatopiona w nim siatka z włókna szklanego, podkład tynkarski oraz wierzchnia wyprawa tynkarska.

Systemy ociepleń ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów, które dzięki unikatowym właściwościom i wyjątkowym parametrom technicznym przyczyniają się do kreowania izolacyjności nowych obiektów zgodnie z wymaganiami i charakterystyką energetyczną. Poprawiają estetykę fasad, wpływają na zmniejszenie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynków oraz chronią trwałość eksploatacyjną, mówi dr inż. Mariusz Garecki, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń.

Atlas - wiedza i doświadczenie

Atlas od ponad 20 lat specjalizuje się w systemach ocieplania budynków. Wieloletnie doświadczenie, współpraca z międzynarodowymi instytucjami wyznaczającymi standardy oraz nieprzerwanie prowadzone prace badawczo-rozwojowe pozwalają na ciągłe doskonalenie wyrobów i poszerzanie ich funkcjonalności. Zapewniają także najwyższą jakość i trwałość. Obecnie w ofercie firmy znajdują się systemy ociepleń oparte o różne materiały termoizolacyjne: EPS - systemy ATLAS ETICS i ATLAS ETICS PLUS, wełnę mineralną - system ATLAS ROKER, XPS - system ATLAS XPS.

W połączeniu z szerokim spektrum klejów do warstwy termoizolacyjnej oraz zbrojonej, dziesiątkami dekoracyjnych tynków cienkowarstwowych i setkami kolorów farb dają wręcz nieograniczone możliwości kreowania elewacji.

źródło i zdjęcie: Atlas

Dodano: 2017-05-31
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej