Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dlaczego mieszkanie w apartamentowcu jest przyjemniejsze od mieszkania w domu?


Każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył o własnym domu. Choć perspektywa jego posiadania jest kusząca to problem zaczyna się już w momencie zakupu działki. Dla wielu inwestorów jest to bariera, której nie można złamać. Alternatywą są ciekawie zaprojektowane oraz dobrze wykonane apartamentowce.

Dom czy mieszkanie? To pytanie zadają sobie zarówno osoby, które wkraczają w dorosłe życie, jak również bardziej doświadczone, mające już swoje rodziny. Podejmując decyzję o zakupie mieszkania bądź budowie domu starannie oceniamy nasze możliwości finansowe oraz analizujemy plusy i minusy obu rozwiązań. Przeglądając oferty działek budowlanych (zwłaszcza w okolicach dużych miast lub bezpośrednio w nich) większość inwestorów porzuca jednak myśl o budowie domu, decydując się na zakup mieszkania. Okazuje się, że mieszkanie pod wieloma względami jest bardziej praktyczne od domu jednorodzinnego.

Nie trzeba samemu kupować działki

Poszukiwania oraz zakup działki są bardzo czasochłonne. Osoba, która nie ma doświadczenia może również w prosty sposób dać się oszukać, chociażby kupując nieruchomość, która nie ma do końca uregulowanego statusu prawnego. Inwestor szukający działki jest narażony również na wiele innych nieprzyjemności, jak między innymi długi proces finalizacji sprzedaży czy koszty związane np. z doprowadzeniem niezbędnych mediów. Wybierając apartament nie mamy takich zmartwień.

Brak konieczności szukania ekipy budowlanej

W większości przypadków inwestorzy korzystają z usług firm budowlanych. Istnieje ryzyko, że możemy trafić na taką, która nie ma uczciwych zamiarów oraz narzędzi do tego, aby budować efektywnie. W rezultacie czas oddania budynku się wydłuża, a my tracimy zarówno pieniądze, jak i nerwy. Sprawdzeni deweloperzy, jak SGI mają sprawdzonych wykonawców, którzy budują zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami oraz zgodnie z projektem.

Nie bierzemy udziału w procesie budowy

Na komfort mieszkania wpływa również to, że nie jesteśmy zaangażowani w proces budowy. Co więcej - deweloper może nam zaoferować zakup mieszkania wraz z wykończeniem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające zaaranżować mieszkanie oryginalnie oraz praktycznie.

Mniejszy kredyt - łatwiejsze mieszkanie

Zakup mieszkania oraz jego wykończenie (nawet w wyższym standardzie) jest tańszy niż budowa domu (na którą składają się: zakup działki, budowa domu, jego wykończenie). Wybierając apartament nie musimy się martwić również o dostępność działki, gdyż tym zajmuje się deweloper. Mniejsze koszty, które ponosimy bezpośrednio przekładają się na to, iż więcej pieniędzy możemy przeznaczyć na wykończenie oraz nie musimy zaciągać olbrzymiego kredytu.

Dom w atrakcyjnej lokalizacji, a apartament w atrakcyjnej lokalizacji

Warszawa jest miejscowością, gdzie ceny nieruchomości są najwyższe w Polsce. Chcąc zbudować dom jednorodzinny jak najbliżej centrum miasta spotkamy się z zaporowymi cenami działek, często ich nieuregulowanym statusem prawnym, a także małą ilością odpowiednich działek. Rozwiązaniem jest zakup mieszkania, chociażby w inwestycjach Włodarzewska na warszawskiej Ochocie - szczegóły na stronie http://www.sgi.pl/.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Warto pamiętać co najmniej o kilku z nich:

  • trakcyjna lokalizacja, blisko centrum;
  • rozwinięty system komunikacji miejskiej oraz łatwy dojazd do pozostałych dzielnic;
  • wiele atrakcji: parki, kluby sportowe, galerie handlowe, ścieżki rowerowe itd.;
  • przemyślane, dobrze zaprojektowane i wykonane mieszkania;
  • jasne i przestronne wnętrza, dające nieograniczoną możliwość aranżacji;
  • wykorzystanie do budowy najlepszych jakościowo materiałów;
  • dopracowane wnętrza, bez niedoróbek;
  • atrakcyjna cena w porównaniu z ogólnym kosztem budowy domu;
  • zdecydowanie mniejsze koszty utrzymania.

źródło i zdjęcie: SGI

Dodano: 2017-06-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej