Konferencja "Innowacyjne Eco-Miasto"


W jaki sposób tworzyć bardziej zielone, innowacyjne i przyjazne mieszkańcom miasta? O tym rozmawiać będą eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, administracji publicznej, biznesu i organizacji pozarządowych, którzy spotkają się na Międzynarodowej Konferencji INNOWACYJNE ECO-MIASTO. W programie wystąpienia, prezentacje i dyskusje oraz wymiana dobrych praktyk.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Organizatorami konferencji są Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Konferencja dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ośrodki miejskie w Polsce i na świecie dynamicznie się rozwijają, co łączy się również z presją na środowisko naturalne. Już dziś ma tu swoje źródło 75% emisji gazów cieplarnianych. Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO będzie okazją do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób miasta mogą kontynuować swój rozwój, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko oraz zapewniając mieszkańcom warunki do godnego, zdrowego życia. Uczestnicy wydarzenia przyjrzą się wyzwaniom takim jak inwestycje w infrastrukturę, włączanie mieszkańców  w rozwój miasta czy wykorzystanie dostępnych modeli finansowania. Będą również mogli poznać rozwiązania, które sprawdziły się w innych miastach w Polsce i Europie.

Konferencja "Innowacyjne Eco-Miasto". Dla kogo?

Konferencja będzie okazją do spotkania ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz międzynarodowych instytucji, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych.

Agenda Miejska UE

Dzięki ustanowieniu Agendy Miejskiej UE w 2016 r. europejskie miasta zyskały możliwość, by w ramach tworzonych partnerstw w większym stopniu wpływać na unijną politykę w kwestiach, które bezpośrednio dotyczą rozwoju miast. Wśród priorytetowych tematów agendy znalazły się m.in. jakość powietrza, gospodarka o obiegu zamkniętym, przystosowanie do zmian klimatu, zmiany w modelu energetycznym, zrównoważone użytkowanie gruntów czy mobilność. Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO będzie okazją do przedyskutowania powyższych zagadnień oraz promowania sprawdzonych rozwiązań.

Konferencja "Innowacyjne Eco-Miasto". Formuła wydarzenia

Podczas konferencji odbędą się wystąpienia i prezentacje ekspertów, będzie również czas na pytania i komentarze uczestników. Przedstawiciele samorządów będą mieli także okazję do wymiany dobrych praktyk w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju. Po każdej ze szczegółowych sesji tematycznych przewidziano czas na dyskusję.

Rozstrzygnięcie konkursu ECO-MIASTO

Elementem konferencji będzie również podsumowanie projektu ECO-MIASTO. Ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu dla miast, nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży "Zakręceni w przestrzeni". ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU - grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE - Fundacja LafargeHolcim.

Wiecej informacji na stronie: https://www.gridw.pl/innowacyjneecomiasto18

źródło i zdjęcie: Constans PR

Dodano: 2018-08-17
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej