Ekologiczny program edukacyjny dla dzieci

Rozpoczęła się ogólnopolska edycja edukacyjnego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury?, w której mogą wziąć udział wszystkie przedszkola z całej Polski. Celem tego ekologicznego programu edukacyjnego jest nauczenie dzieci, w jaki sposób dbać o naturę.

Akcję organizuje firma Tymbark i marka Kubuś, przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Patronat honorowy nad Programem objęło Ministerstwo Środowiska. Program na celu wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną.  Ekologiczny program edukacyjny potrwa do końca czerwca 2010 r. Rok temu w pilotażowej edycji programu wzięło udział 50 tysięcy dzieci z czterech województw.

Pod koniec października do ponad ośmiu tysięcy przedszkoli w całej Polsce zostały wysłane specjalnie przygotowane bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć oraz propozycjami zabaw dla dzieci. Wszystkie są dopasowane do wieku i potrzeb przedszkolaków oraz uzyskały pozytywną opinię Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Przez cały rok szkolny 2009/2010 mogą być one doskonałą inspiracją podczas nauki przyrody i ekologii, a także wsparciem dla nauczycieli podczas przeprowadzanych zajęć.

Przedszkolaki, razem z Kubusiem, będą poznawać leśne zwierzęta, nauczą się, jak zachowywać się w lesie, w górach i nad morzem, a także dowiedzą się, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu. Oprócz wielu interesujących informacji, nauczyciele znajdą w materiałach propozycje działań  ekologicznych i wskazówki, pomocne w ich realizowaniu.

 

 

Jak twierdzi Małgorzata Łuszczek z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, ekologiczny program edukacyjny, rozpoczynający się od przedszkolaka, który podejmuje się np.  segregowania odpadów czy oszczędzania wody powoduje, że dobre rozwiązania i działania stają się nawykiem. Poprzez uczenie najmłodszych edukujemy również rodziców, którzy bardzo często są zachęcani właśnie przez swoje dzieci do wprowadzania w swoich domach rozwiązań ekologicznych.

Dobre postawy warto zaszczepiać u dzieci jak najwcześniej, mówi Dariusz Czech, prezes Tymbarku. Ukazywanie im piękna przyrody i uczenie szacunku do niej z pewnością jest bezcenną inwestycją w przyszłość.  Ekologiczny program edukacyjny "Kubusiowi Przyjaciele Natury? w przyjazny i atrakcyjny dla przedszkolaków sposób edukuje jak chronić naturę, by później mogły one same zadbać o świat, w którym żyjemy.

O atrakcyjności i wysokim poziomie bezpłatnego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury? może świadczyć ogromna popularność, jaką cieszyła jego pilotażowa edycja. Realizowana w ubiegłym roku tylko w czterech województwach: lubelskim, małopolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim, wzbudziła duże zainteresowanie przedszkoli.

Wszystkie informacje na temat programu, regulamin oraz zasady są dostępne na stronie www.przyjacielenatury.pl.

źródło: www.konin.pl
zdjęcia: www.jupiterimages.com, www.przyjacielenatury.pl

Dodano: 2009-12-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej