Okna z Sokółki w zgodzie z ekologią

Sokółka Okna i Drzwi, jeden z największych w Polsce producentów stolarki drewnianej, została uhonorowana certyfikatem ?Green Brand? (Zielona Marka) w kategorii materiały budowlane.

Zespół ekspertów w ramach Komisji Weryfikacyjnej oceniał aplikacje poszczególnych spółek w zakresie polityki firmy oraz port folio produktów i usług  pod kątem  wsparcia dla przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatu oraz  wpływu własnej działalności na środowisko naturalne.

Obecnie budujący coraz częściej poszukują rozwiązań energooszczędnych. Niewielu z nich zastanawia się jednak nad tym, czy produkt energooszczędny to również produkt ekologiczny. Żeby można było go tak nazwać, idea ekologii musi przyświecać producentowi na każdym etapie tworzenia. Sokółka SA została doceniona za  swój wkład w ekologię wyrażający się zarówno poprzez codzienną praktykę w firmie jak też wprowadzenie nowych energooszczędnych okien.

Wiosną 2009 roku Sokółka wprowadziła do swojej oferty 9 linii okien drewnianych i drewniano- aluminiowych, z których każda ma inne parametry termiczne. Pod adresem www.sokolkasa.pl/kalkulator można sprawdzić na jakie oszczędności pozwalają poszczególne okna. Kalkulator pokazuje zarówno zysk finansowy, jak i ekologiczny. Mniejsze wydatki na ogrzewanie wiążą się bowiem ze zmniejszoną emisją CO2 do atmosfery.

By uzyskać certyfikat ?Green Brand? Sokółka musiała jeszcze udowodnić, że ekologiczne myślenie towarzyszy firmie na co dzień. Drewno wykorzystywane do produkcji okien w Sokółce pochodzi z dobrze zarządzanych lasów, zatwierdzonych przez Forest Stewardship Council, czego potwierdzeniem jest rokrocznie odnawiany przez firmę certyfikat FSC.

Komisja doceniła również fakt, że producent bierze udział w projektach mających na celu poszerzanie wiedzy odnośnie nowoczesnych technologii budowlanych. Sokółka była partnerem ukończonej w tym roku budowy domu pasywnego w pod Warszawą. Zamontowane w budynku okna drewniane z Sokółki gwarantują parametr przepuszczalności termicznej dla całego okna na poziomie Uw=0,8 W/m2K, a więc spełniają wysokie wymagania stawiane materiałom przeznaczonym do budownictwa pasywnego.

źródło: www.ekoinfo.pl
zdjęcie: www.sokolkasa.pl

Dodano: 2009-10-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej