Nowoczesne i energooszczędne domy z bloczków SILKA

Silikaty nie są materiałem ciężkim i zimnym - to błędny stereotyp. Bloki wapienno-piaskowe można z powodzeniem stosować w standardach budownictwa energooszczędnego, a nawet pasywnego. SILKA to doskonały materiał także dla budownictwa jednorodzinnego.

Z dostępnych na rynku materiałów budowlanych to właśnie silikaty tworzą osobną, szczególną grupę, mówi arch. Tomasz Mielczyński. Zaraz po materiałach drewnopochodnych są one jednym z najbardziej ekologicznych materiałów, jeśli chodzi o wartość tzw. energii wbudowanej w materiał. Do wyprodukowania bloczka SILKA potrzeba znacznie mniej energii pochłoniętej przez proces produkcji, niż do produkcji na przykład cegieł ceramicznych. Po za tym SILKA to zdrowy materiał - bloczek jest uformowany bezpośrednio z miękkich skał, takich jak piasek i wapień.

Przy projektowaniu domów mieszkalnych bardzo ważne są aspekty użytkowe proponowanych klientowi materiałów, tłumaczy Mielczyński.

SILKA dzięki masywnej strukturze świetnie akumuluje ciepło, a w dobrym projekcie można tę cechę umiejętnie wykorzystać. Materiał ten ma doskonałe właściwości tłumienia dźwięków. Jest to szczególnie ważne przy projektowaniu nowoczesnej architektury, gdzie często mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami otwartymi. Nie bez znaczenia jest także zdolność regulacji wilgotności pomieszczenia, w przypadku bloczków SILKA przenikanie pary wodnej jest duże przy wysokiej wilgotności, natomiast małe przy wilgotności niskiej.

Z bloczków SILKA nie zbudujemy energooszczędnej ściany jednowarstwowej - wynika to z właściwości fizycznych tego materiału budowlanego. Jednak przy dodatkowej izolacji termicznej ściany np. z wełny lub bloczków YTONG MULTIPOR, możemy wybudować dom pasywny. Energooszczędna SILKA posiada przede wszystkim znakomitą izolację akustyczną. SILKA pochłania dźwięki nawet na poziomie 53 [dB], dzięki temu doskonale można wyizolować poszczególne pomieszczenia. SILKA to materiał budowlany produkowany jedynie z naturalnych surowców: piasku, wapna i wody, dzięki czemu jest zdrowy dla mieszkańców budynku. Ogromne znaczenia ma też jakoś wykonania bloczków, która pozwala na murowanie idealnie gładkich ścian na cienkiej spoinie, dzięki czemu, zyskujemy znaczne oszczędności przy pracach wykończeniowych wnętrz.

źródło i zdjęcie: www.media.xella.pl

Dodano: 2010-02-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej