Świetlówki kompaktowe - przełącz się na lepsze światło

We wrześniu 2009 r. rozpoczął się stopniowy proces wycofywania z rynku tradycyjnych żarówek. W odpowiedzi na potrzeby klientów związanych z energooszczędnym oświetleniem firma OSRAM stworzyła linię innowacyjnych świetlówek energooszczędnych.

We wrześniu ubiegłego roku za sprawą  Unii Europejskiej rozpoczęliśmy pożegnanie z tradycyjną żarówką. Na mocy nowych przepisów produkty reprezentujące mocno już przestarzałą myśl techniczną ustępują miejsca świetlówkom kompaktowym, halogenom i lampom LED.

Wielu konsumentów mimo niekwestionowanych zalet świetlówek, nie mogło przekonać się do tych produktów, ze względu na nieco inną, chłodniejszą w stosunku do tradycyjnej żarówki, barwę światła. OSRAM jako pierwszy na świecie dostawca oferuje świetlówki kompaktowe, które dają ciepłe i komfortowe światło, jak to uzyskiwane z tradycyjnej żarówki.

Potrzeba połączenia najlepszych właściwości świetlówek oraz barwy światła, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata pozwoliła stworzyć barwę warm comfort light. Nowoczesna technologia, którą zastosowaliśmy w naszych produktach pozwoliła na jednoczesne uzyskanie dwóch parametrów barwy światła, do której przyzwyczaiła nas żarówka i energooszczędności, którą oferują świetlówki. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko tradycyjnym, ciepłym światłem, ale również korzystać z możliwości, które dla wycofywanej, przestarzałej myśli technicznej były nieosiągalne, mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager firmy OSRAM.

Firma OSRAM zastosowała w swoich produktach ulepszoną technologię Quick Light. Andrzej Wiśniewski ekspert OSRAM, potwierdza, iż nowa powłoka i zastosowanie dodatków w powłoce luminoforowej przyspiesza uruchomienie i uzyskanie pełnego strumienia świetlnego (jasności) o 50%. Świetlówki kompaktowe generują stabilną ilość strumienia świetlnego  oraz utrzymują go na odpowiednim poziomie bez efektu migania.

Oprócz skróconego czasu uruchamiania, nowe świetlówki kompaktowe cechuje zdecydowanie dłuższa trwałość. Najnowsze badania dowodzą, że ich trwałość została zwiększona nawet o 50% w stosunku do pierwotnych produktów, a niektóre charakteryzują się nieograniczoną ilością włączeń i wyłączeń. Dłuższy czas eksploatacji świetlówek kompaktowych pozwala zgromadzić oszczędności w domowym budżecie, eliminuje bowiem potrzebę częstej wymiany źródeł światła.

Dla przykładu DULUX SUPERSTAR osiągała trwałość do 10 lat, teraz wynosi ona nawet do 15 lat, DULUX INTELLIGENT natomiast, może bezawaryjnie świecić do 20 lat, czyli 33% dłużej niż pierwotnie. Dłuższa trwałość i wysoka efektywność niosą za sobą wymierne korzyści dla konsumentów.

Nowa generacja świetlówek kompaktowych OSRAM dostępna jest w szerokiej gamie estetycznych rozwiązań. Klient ma do wyboru źródła światła posiadające zróżnicowane kształty i wielkości.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: OSRAM

Dodano: 2010-03-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej