Odnawialne źródła energii z firmą Viessmann

Na początku marca w Salonie Firmowym firmy Viessmann- INSIDE w Poznaniu odbyło się otwarcie kotłowni wykorzystującej odnawialne źródła energii. Dzięki temu będzie można zapoznać się z pracą nowoczesnych technik grzewczych.

Salon Firmowym INSIDE w Poznaniu oferuje klientom szeroki wybór systemów grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Chcąc na własnym przykładzie pokazać efektywność grzewczą oraz ekonomiczną tych urządzeń, kotłownia Salonu została wyposażona w pompę ciepła powietrze-woda Vitocal 350-A oraz próżniowe kolektory słoneczne Vitosol 200-T.

Systemy te są głównym źródłem ciepła służącego do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań, kotłownia jest w pełni niezależna od kopalnych źródeł energii. Oprócz zysków ekonomicznych, wykorzystując odnawialne źródła energii, następuje redukcja emisji szkodliwych gazów, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Firma INSIDE po raz kolejny udowodniła, że przykłada dużą wagę do ochrony środowiska i promocji technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz prowadzi aktywną działalność na rzecz propagowania najnowocześniejszych systemów grzewczych na rynku polskim.

Grupa Viessmann, producent systemów techniki grzewczej, oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych.

źródło i zdjęcie: www.biuroprasowe.pl

Dodano: 2010-03-17
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej