Bezpieczne techniki kominowe i skuteczna wentylacja podczas targów INSTALACJE 2010

Podczas targów Instalacje (26-29.04.2010 r., Poznań) odbędzie się seminarium, które jest elementem ogólnopolskiej kampanii informacyjnej przeciw zaczadzeniom "Ciepło jest ulotne?". Na jego program złoży się przypomnienie zasad poprawnego doboru, instalacji i użytkowania kominów oraz wentylacji, a także prezentacja technik renowacji instalacji.

Seminarium "Bezpieczne techniki kominowe, skuteczna wentylacja. Przegląd rozwiązań, zasady użytkowania i konserwacji instalacji kominowych i wentylacyjnych", które będzie miało miejsce 26 kwietnia br. w godzinach 11.00-14.00, podczas targów Instalacje 2010 w Poznaniu, w dużej sali pawilonu 14A.

W programie seminarium:

  • Klasyfikacja i znakowanie kominów. Przegląd rozwiązań - Piotr Cembala, Stowarzyszenie "Kominy Polskie?.
  • Renowacja kanałów wentylacyjnych i spalinowych. Dostępne techniki, zasady wykonania - Krzysztof Szałajko, Korporacja Kominiarzy Polskich.
  • Instruktaż w zakresie odbioru i kontroli okresowej kanałów wentylacyjnych i spalinowych - Krzysztof Szałajko, Korporacja Kominiarzy Polskich.
  • Wentylacja pomieszczeń w budownictwie mieszkalnym wyposażonych w gazowe grzejniki wody przepływowej. Kierunki poprawy bezpieczeństwa - Zbigniew Tałach, specjalista ds. technik kominowych i wentylacyjnych.
  • Nasady kominowe. Przegląd rozwiązań i ich zastosowanie - Marcin Rokita, Darco.
  • Zaczadzenia. Przyczyny, skala zjawiska i środki zaradcze (kampania przeciw zaczadzeniom "Ciepło jest ulotne? Stowarzyszenia "Kominy Polskie?) - Paweł Sikora, Stowarzyszenie "Kominy Polskie".

Podczas seminarium "Bezpieczne techniki kominowe, skuteczna wentylacja" zebrani będą mieli okazję zapoznać się także z nowościami w zakresie techniki kominowej.

źródło: Stowarzyszenie "Kominy Polskie"
zdjęcie: Röben

Dodano: 2010-04-21
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej