Akcja przeciwko zaśmiecaniu lasów na Mazowszu

Monitorowanie dzikich wysypisk ukrytymi kamerami, akcje społeczne, instalowanie koszy do segregowania odpadów na parkingach leśnych, edukacja najmłodszych, konkursy i szkolenia dla samorządów lokalnych - to niektóre z planowanych działań w ramach akcji przeciwko zaśmiecaniu lasów.

Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest ono pierwszym krokiem do realizacji wojewódzkiego programu "Czyste lasy na Mazowszu".

Kampania będzie realizowana do 2014 r. w całym regionie. Jej celem jest powstrzymanie zjawiska wywożenia śmieci do lasów i ich stopniowe oczyszczanie. Mieszkańcy Mazowsza będą uświadamiani, jak dużym zagrożeniem dla środowiska naturalnego jest zaśmiecanie lasów.

Urząd marszałkowski włączy się w rozpropagowanie akcji przeciwko zaśmiecaniu lasów wśród mieszkańców Mazowsza. Zajmie się także informowaniem o problemie zanieczyszczania lasów oraz zachęci placówki samorządowe do wzięcia udziału i współpracy w realizacji projektu.

Nielegalne wysypiska stały się w ostatnich latach prawdziwą plagą. W 2009 r. Lasy Państwowe na likwidację, zbiór, wywóz i utylizację 8 tys. m3 zebranych w lasach odpadów wydały ponad 630 tys. zł.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.clip.lasy.gov.pl

Dodano: 2010-05-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej