Energia ekologiczna w ofercie sprzedaży firmy Tauron

Po raz pierwszy w Polsce o pochodzeniu energii z odnawialnych źródeł będzie świadczyć znak Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii. Tauron Polska Energia wprowadza nowy ekologiczny produkt.

Zależy nam na promowaniu odnawialnych źródeł energii. Ofertę sprzedaży energii ekologicznej przygotowaliśmy również w oparciu o sugestie naszych klientów, którzy wykazywali zainteresowanie takim produktem, mówi Krzysztof Zamasz, wiceprezes ds. handlowych Tauron Polska Energia.

Klienci biznesowi mogą skorzystać z prestiżowej oferty Tauron Eko Premium. Tauron Eko Premium to energia pozyskiwana w 100 proc. z odnawialnych źródeł, ze szczególnym wskazaniem na elektrownie wodne. Proces jej wytwarzania jest weryfikowany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE), które zostało wskazane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii jako jedyna działająca w Polsce niezależna instytucja, mogąca zbudować certyfikat dotyczący energii elektrycznej.

PTCE wspólnie z Grupą Tauron wypracowało system certyfikacji. Dzięki temu firmy, które zdecydują się na zakup produktu Tauron Eko Premium, jako jedyne w Polsce będą mogły umieścić na swoich produktach, stronach internetowych, materiałach promocyjnych znak gwarancji sprzedaży energii ekologicznej Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz logo Tauron Eko Premium. Certyfikaty te będą stanowić potwierdzenie, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w oparciu o energię pochodzącą z ekologicznych źródeł i przy użyciu takiej, zostały też wytworzone jego produkty.

Zależy nam, aby nasi klienci mogli budować markę firmy społecznie odpowiedzialnej także w obszarze wykorzystania energii. Dlatego nie tylko oferujemy im unikalny ekologicznie produkt, ale także zadbaliśmy, by o jego pochodzeniu świadczył certyfikowany znak jakości, rekomendowany przez Zarząd PTCE, podkreśla Krzysztof Zamasz.

Powstała także propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw - Tauron Eko. To oferta, dzięki której klienci przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego - z każdej 1 MWh zużytej przez klienta energii w ramach produktu Tauron Eko zostanie przeznaczona złotówka na sadzenie drzew. W ramach tej promocji małe i średnie przedsiębiorstwa zapłacą również mniej za prąd oraz otrzymają gwarancję niezmienności ceny maksymalnie do końca maja 2011 r.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.nepirc.pl

Dodano: 2010-05-25
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej