UE dofinansowała cztery projekty farm wiatrowych

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki podpisano kolejne umowy o dofinansowanie projektów na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowane zostały projekty farm wiatrowych.

W ramach działania 9.4 unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pieniądze na rozwój technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii otrzymały cztery spółki. Spółka Eko-Energia otrzymała ze środków Funduszu Spójności ponad 14,1 mln zł na budowę farmy wiatrowej o mocy 3,2 MW w województwie kujawsko-pomorskim. Całkowity koszt projektu w gminie Płużnica to około 24,7 mln zł.

Firma BETA na realizację projektu budowy farmy wiatrowej Jarogniew-Mołtowo (woj. zachodniopomorskie) o mocy 20 MW otrzymała 40 mln dofinansowania z UE. Całkowity koszt projektu to prawie 130 mln zł.

Również 40 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności otrzymała Polska Energia Wiatrowa na projekt wart ponad 260 mln zł. Podpisana umowa dotyczy realizacji projektu budowy Farmy Wiatrowej Karwice o mocy 40 MW zlokalizowanej na terenie gminy Malechowo.

Natomiast spółka PSW na realizację projektu budowy Zespołu Elektrowni Wiatrowych Roby o mocy 4,25 MW otrzymała z unijnego funduszu ponad 21 mln zł. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 45 mln zł.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.windfarm.pl

Dodano: 2010-05-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej