"Efektywność energetyczna w budownictwie" tematem konferencji

Zbliżająca się nowelizacja unijnego prawa ochrony cieplnej budynków niesie za sobą poważne zmiany standardów praktyki architektonicznej. Jest szansą na podniesienie jakości projektów i realizację idei zrównoważonego rozwoju w architekturze. Niezwykle ważne jest, aby do debaty nad wdrożeniem nowego prawa w Polsce włączyli się specjaliści, których zmiana wymogów będzie bezpośrednio dotyczyć.

Międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF od kilku lat realizuje projekty poświęcone efektywności energetycznej. Obecnie prowadzi kampanię na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków, prowadzącą do zmiany polskiego prawa budowlanego w zakresie minimalnych wymagań ochrony cieplnej.

Czy warto projektować energooszczędnie?
Jak zmienią się unijne wymogi energoszczędnego budowania?
Jak skuteczne wdrożenie tych zmian w Polsce wpłynie na praktykę architektoniczną?

Na te i inne pytania odpowie konferencja przygotowana przez WWF Polska, która odbędzie się 14 czerwca 2010 r. w Warszawie.

Podczas konferencji przygotowanej przez WWF Polska omówione będą mi.in.:

  • Korzyści z nowelizacji polskiego prawa w zakresie ochrony cieplnej budynków.
  • Unijna dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) i konsekwencje jej zmiany dla państw członkowskich.
  • Unijna dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) i konsekwencje jej zmiany dla architektów. Unijne wymogi a polskie prawo.
  • Nowoczesne narzędzia w praktyce architektonicznej.
  • Kwestie dotyczące izolowania domów.
  • Wystąpienie o nowelizację prawa polskiego w zakresie ochrony cieplnej budynków do Ministra Infrastruktury.

Patronat honorowy nad konferencją "Efektywność energetyczna w budownictwie" objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

źródło: WWF Polska
zdjęcie: MTM Styl

Dodano: 2010-06-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej