Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Drzwi przesuwne z oferty firmy OknoPlus

We współczesnych projektach architektonicznych króluje szkło. Dzieje się tak zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Połyskujące w słońcu szklane tafle są bowiem nie tylko bardzo eleganckie, ale również pozwalają poprawić właściwości termiczne budynku oraz doświetlić wnętrze.

Sposobem na zapewnienie nieograniczonego dostępu do światła w domu jednorodzinnym jest montaż drzwi przesuwnych. Drzwi przesuwne firmy OknoPlus to rozwiązanie, którere cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Tego typu drzwi warto zamontować jednak nie tylko ze względów estetycznych. Szerokie wyjście na taras lub do ogrodu z okuciem przesuwnym pozwala optycznie powiększyć przestrzeń mieszkalną oraz sprawia, że bryła budynku nabiera lekkości i subtelności.

Jest to również rozwiązanie idealne do domów pasywnych, gdyż wielkopowierzchniowe przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużą dawkę światła dziennego oraz pomagają poprawić właściwości cieplne budynku, a w konsekwencji - pozwalają nam zmniejszyć wysokość rachunków za energię.

Decydując się na drzwi przesuwne, popularnie zwane "suwankami", warto pamiętać, że charakteryzują się one bardzo dużym ciężarem. Metr kwadratowy jednej tafli szkła o grubości 4 mm waży 10 kg. W przypadku 1m2 pakietu o podwyższonej odporności na włamanie zbudowanego z 3 szyb o łącznej grubości 18 mm waga wzrasta aż do 45 kg, zatem obsługa przeszklonej suwanki może być utrudniona. Taka waga szyby generuje również konieczność montażu solidnych okuć, które zapewnią drzwiom stabilność i wytrzymałość.

W ofercie firmy OknoPlus dostępnych jest kilka wariantów okuć do drzwi przesuwnych, które podzielić można na trzy podstawowe typy: tradycyjne okucia uchylno-przesuwne z progiem wysokim, okucia uchylno-przesuwne z progiem wysokim ze sterowaniem w klamce oraz okucia podnośno-przesuwne z niskim progiem.

Dostępne w ofercie firmy OknoPlus okucia uchylno-przesuwne są najbardziej standardowym i popularnym rozwiązaniem stosowanym w suwankach. Umożliwiają one przesunięcie drzwi, ich rozwarcie oraz uchylenie skrzydła i przystosowane są do konstrukcji nie przekraczających wymiarów 3200x2400mm.

W przypadku zastosowania pakietów tzw. dwukomorowych (z trzema szybami) OknoPlus zaleca okucie HKS  z dodatkową opcją tj. ze sterowaniem w klamce. Zalecane są one w przypadku pakietów tzw. dwukomorowych z trzema szybami. Wyposażone są one w specjalne narożniki połączone z górną prowadnicą ramową oraz odpowiednią klamką. Dzięki takiej konstrukcji, przekręcenie klamki o 90 stopni powoduje automatyczne odsunięcie od ramy i uchylenie skrzydła, zatem ułatwione jest użytkowanie drzwi.

Ostatni typ okuć przesuwnych dostępnych w ofercie firmy OknoPlus to okucia podnośno-przesuwne z niskim progiem HS 300, popularnie zwane HST. Pozwalają one na przesuwanie skrzydeł w jednej płaszczyźnie, bez konieczności odstawiana skrzydła przed przesunięciem. Warto dodać, że skrzydło drzwiowe podczas przesuwania jest lekko uniesione, co ogranicza tarcie pomiędzy progiem a uszczelkami. Wózki bieżne w tym okuciu wyposażone są w specjalne szczotki, oczyszczające tor bieżny przy każdorazowym przesuwaniu drzwi. Godną wyeksponowania zaletą systemu opartego na okuciu HST jest niski próg, wykonany z aluminium obudowanego PCV. Dzięki niemal całkowitemu zatopieniu w wylewce próg prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie jest wygodny w użytkowaniu. Decydując się na drzwi podnośno-przesuwne HST z niskim progiem z oferty OknoPlus mamy możliwość tworzenia konstrukcji do 6000 x 2500 mm.

Salon bezpośrednio połączony z ogrodem czy tarasem to marzenie wielu właścicieli domów i mieszkań, dlatego drzwi przesuwne to doskonałe by osiągnąć taki układ.

żródło i zdjęcie: Informacja prasowa

Dodano: 2010-06-21
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej