Powstał Kodeks Etyki w sektorze energetyki wiatrowej

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej w ramach projektu "Standaryzacja ocen oddziaływania na środowisko w energetyce wiatrowej" przygotowała Kodeks Etyki postępowania w trakcie przygotowania i realizacji inwestycji polegających na budowie farm wiatrowych.

Kodeks dewelopera w energetyce wiatrowej, jest dobrowolnym zobowiązaniem do przestrzegania, w procesie przygotowania i realizacji projektów FW, określonych zasad zmniejszających groźbę negatywnych oddziaływań zrealizowanych inwestycji na lokalne społeczności i środowisko. Kodeks powstał, aby promować tych inwestorów i deweloperów, którzy w swojej działalności dbają o najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska oraz dialogu społecznego, a także aby wskazywać te standardy wszystkim uczestnikom rynku energetyki wiatrowej.

Kodeks Etyki w sektorze energetyki wiatrowej jest odpowiedzią na narastające zarzuty, kierowane wobec branży wiatrowej, wskazujące na brak zasad i właściwej organizacji procesu przygotowania i realizacji inwestycji w tym sektorze, które skutkują coraz częściej konfliktami z lokalnymi społecznościami.

Każda firma, inwestująca, rozwijająca projekty lub wykonująca usługi w sektorze energetyki wiatrowej może podpisać zobowiązanie do przestrzegania kodeksu. Lista firm, które go podpisały będzie umieszczona w Internecie, a także rozsyłana do wszystkich urzędów w Polsce. Zgodność postępowania przedstawicieli branży z zasadami określonymi w Kodeksie będzie oceniać Komisja Etyki, wybrana przez przedstawicieli firm, które podpiszą Kodeks.

Komisja Etyki raz do roku będzie wystawiać Certyfikaty Etycznego Przedsiębiorcy Branży Wiatrowej w Polsce tym firmom, które postępowały zgodnie z zasadami określonymi w Kodeksie. Będzie również skreślać z listy firmy, które złamią te zasady.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.stop-odkrywce.pl

Dodano: 2010-06-23
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej