Oryginalne i stylowe okna o nietypowych kształtach

Czasy, kiedy w dziedzinie budownictwa i aranżacji wnętrz królowały schematy i standardowe rozwiązania, powoli odchodzą w niepamięć. Dowodem na to jest rosnąca z roku na rok popularność okien o nietypowych kształtach. Okna o kształcie trapezu, łuku czy koła to sposób na połączenie indywidualizmu i oryginalności z najwyższej jakości elegancją.

Kształtuj swój świat według uznania

Klasyczne, prostokątne okna wciąż dominują w naszych domach, jednak coraz chętniej sięgamy również po niestandardowe rozwiązania, takie jak łuki, trójkąty czy trapezy. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Przede wszystkim okna o nietypowych kształtach potrafią w prosty sposób odmienić cały dom - przełamać monotonną bryłę budynku i nadać jej indywidualnego charakteru. Nieszablonowe okna stanowić będą również ciekawy element ozdobny. Łuki płaskie płynnie dopełnią linię dachu, trapezy i trójkąty doskonale prezentować się będą natomiast na poddaszach i zaadaptowanych strychach.

Interesującym rozwiązaniem, wykorzystującym okna o nietypowym kształcie, jest tzw. "bawole oko". Tym mianem określana jest specjalna konstrukcja okien umieszczanych w połaci dachu, która służy do doświetlenia wnętrz usytuowanych na najwyższej kondygnacji budynku. Warto podkreślić, że wielość form, rozmiarów i kształtów okien daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy dowolnie zestawiać standardowe ramy okienne z formami nietypowymi, dzięki czemu nasz dom będzie wyglądał stylowo i oryginalnie.

Okna idealne dopasowanie

Okna o nietypowych kształtach to rozwiązanie nie tylko intrygujące pod względem estetycznym, ale również bardzo praktyczne. Sprawdza się ono bowiem wszędzie tam, gdzie nie możemy zamontować tradycyjnej, prostokątnej ramy, na przykład na poddaszach, w różnego rodzaju wnękach, czy pomieszczeniach ze skośnym sufitem - przybudówkach lub garażach.

Okna o nietypowych kształtach niezbędne są również wtedy, gdy decydujemy się na remont czy adaptację zabytkowego domu lub kamienicy. Tego typu budynki bardzo często wyróżniają się oknami niestandardowymi, stylistycznie nawiązującymi do trendów swojej epoki, stąd też współczesne, prostokątne okna nie będą do nich pasować.

W budynkach z przełomu XIX i XX w. lub też modnych domach inspirowanych architekturą secesyjną najlepiej sprawdzą się okna o kształcie łuku. Prezentować się będą one bardzo stylowo i malowniczo, a samej budowli dodadzą lekkości i niezwykłego uroku. Warto pokreślić fakt, że zakup okna o nietypowym kształcie nie musi wiązać się z bardzo dużymi wydatkami.  Ceny tego typu okien ustala indywidualnie, zatem nie musimy obawiać się, że koszty wzrosną o 100%.

Idealny dom to taki, który wyraża naszą osobowość. Z tego też względu nie może cechować go nudny i monotonny wygląd. W przełamaniu schematów architektonicznych pomogą nam okna o nietypowych kształtach, takie jak łuki, trapezy czy koła.

źródło: Informacja prasowa
zdjęcie: Oknoplus

Dodano: 2010-07-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej