Program Przejrzysta Kropla d2w?

Przejrzysta Kropla d2w? to program ochrony klientów i autoryzowanych producentów tworzyw z dodatkiem d2w?. Na polskim rynku można spotkać produkty, których producenci określają je jako oksy-biodegradowalne. W rzeczywistości część z nich nie zawiera dodatków prowadzących do degradacji tworzyw.

Firma Ecoplastic Technologies wprowadziła program certyfikacji producentów stosujących w procesie produkcji oryginalny dodatek d2w?. Założeniem programu jest stała kontrola jakości produktów z dodatkiem d2w?. W tym celu Ecoplastic Technologies współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Wielkiej Brytanii - Instytutem Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej, Instytutem Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach, Laboratorium przy Symphony Environmental oraz niezależnym laboratorium Pyxis.

Opakowania producentów uczestniczących w programie Przejrzysta Kropla d2w? poddawane są badaniom laboratoryjnym, które mają na celu:

  • potwierdzenie właściwej ilości dodatku w produkcie,
  • potwierdzenie jakości wykonania,
  • sprawdzenie zgodności z wytycznymi do produkcji tworzyw oksy-biodegradowalnych.

Potwierdzeniem pozytywnego wyniku badań jest Certyfikat oraz wpisanie firmy na listę autoryzowanych producentów, dostawców lub użytkowników opakowań z dodatkiem d2w?, która na bieżąco jest weryfikowana.

Przejrzysta Kropla d2w? reguluje zasady oznakowania produktów z dodatkiem d2w?. Prawidłowe oznakowanie jest spójne dla wszystkich uczestników programu i stanowi gwarancję dla użytkowników, że produkt jest oryginalny i ulegnie degradacji. Przejrzysta Kropla d2w? przyczynia się do wzrostu świadomości wśród konsumentów na temat opakowań oksy-biodegradowalnych.

źródło i zdjęcie: Ecoplastic Technologies

Dodano: 2010-07-19
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej