Segregacja śmieci z sortownikami do odpadów Franke

Ochrona środowiska jest obecnie jednym z najbardziej popularnych tematów. Ekologiczny styl życia staje się trendy, a w konsekwencji coraz więcej Polaków decyduje się na segregowanie śmieci w domach. Jak jednak grupować odpadki, gdy w kuchni jest za mało miejsca na dodatkowe pojemniki lub obawiamy się widoku kilku koszy na śmieci stojących rzędem pod ścianą?

Firma Franke wychodzi naprzeciw ekologicznej modzie, oferując nowoczesne systemy do segregacji odpadów, odpowiednie do każdej kuchni.
W wielu krajach segregacja śmieci jest zjawiskiem oczywistym. Normalne jest, że w momencie projektowania budynku mieszkalnego, powstaje w nim miejsce do grupowania odpadków.

Niestety w Polsce temat ten jest nadal mało popularny, a wiele budynków powstało w czasach, gdy o ochronie środowiska nie mówiło się prawie wcale. Na szczęście dzisiaj biura architektoniczne coraz częściej proponują klientom wygospodarowanie miejsca na dwa lub trzy kosze na śmieci. Firma Franke, producent i dystrybutor systemów kuchennych, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, wprowadziła do swojej oferty nowoczesne systemy do  sortowania odpadów, dostosowane do możliwości każdej kuchni.

Ekologiczna kuchnia z Franke

Sortowniki Franke to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, którzy w trosce o środowisko podejmują się regularnego sortowania śmieci. Systemy łączą ergonomiczny design, który umożliwia wkomponowanie pojemników w dowolną aranżację kuchni z funkcjonalnością, pozwalającą na szybkie i estetyczne segregowanie odpadków.

Produkty z szerokiej oferty Franke znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Wybrane modele sortowników mogą być bowiem montowane w już istniejących szafkach lub stanowić element planowanej zabudowy kuchni. Systemy pasują do szafek o szerokościach 30, 40, 45 i 60 cm oraz zabudowy narożnej i idealnie wykorzystują przestrzeń pod zlewozmywakiem.

Eksperci Franke codziennie pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które podnoszą komfort pracy. Wygoda użytkowania i funkcjonalność innowacyjnych systemów do segregacji Franke sprawia, że sortowanie śmieci przestaje być problemem - staje się proekologicznym przyzwyczajeniem. Nie musimy obawiać się szeregu pojemników ustawionych na kuchennej podłodze lub kosza schowanego w szafce tak, że może się do niej dostać tylko wykwalifikowany akrobata.

Sortowniki Franke pozwalają szybko i łatwo oddzielić odpady organiczne, papier, plastik, szkło oraz zużyte baterie. Nowoczesne mechanizmy wysuwania lub wyjmowania pojemników ułatwiają codzienne użytkowanie i porządkowanie, zaś bogata oferta rozmiarów i konfiguracji, pozwala dobrać sortowniki do każdej kuchennej zabudowy.

Mobile Waste to nieduży, poręczny pojemnik na odpady organiczne, który można wstawić do małej komory zlewozmywaka. Mobil Waste powstał z myślą o podniesieniu komfortu pracy w kuchni - umieszczony na wysokości zlewozmywaka, pomieści bieżące odpadki powstające podczas codziennej pracy w kuchni, eliminując konieczność schylania do kosza na śmieci. Wygodny uchwyt i zdejmowana pokrywka ułatwiają opróżnienie i umycie pojemnika. Sortownik został wykonany z wysokiej jakości plastiku, dzięki czemu jest jednocześnie lekki i odporny na uderzenia oraz zarysowania. Wymiary: 280 x 150 x 125 mm. Cena: 129 PLN/brutto.

Cube to linia nowoczesnych sortowników marki Franke, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Sortowniki z linii Cube przeznaczone są zarówno do montowania w gotowych szafkach, jak i nowo powstającej zabudowie kuchennej. Każdy z systemów składa się z dwóch lub trzech sortowników,  zaś model Cube 40 można dodatkowo rozszerzyć stosując moduły uzupełniające Cube 10 - niezależnie wysuwane szuflady, idealne na papier i środki czystości. Sortownik narożny posiada dodatkowo dwa pojemniki boczne, przeznaczone na środki i akcesoria kuchenne. Sortowniki z linii Cube pasują do szafek 30, 40 45 cm i narożnych 90 cm. W zależności od modelu zastosowane zostały dwa rodzaje otwierania - ręczne lub automatyczne. Cena: w zależności od modelu od 439 do 699 PLN/brutto.

Seria 300 to nowość w ofercie firmy Franke na sezon 2010/2011. Nowoczesne i niezwykle funkcjonalne sortowniki otwierane automatycznie, przeznaczone do montażu w szafkach z wysuwanym frontem o szerokości 45 cm.  Sortowniki z serii 300 firmy Franke sprawiają, że sortowanie śmieci staje się niezwykle proste i szybkie. W ofercie dostępne są zestawy z dwoma lub trzema pojemnikami na odpady. Cena: w zależności od modelu od 799 do 849 PLN/brutto

Dlaczego warto segregować śmieci?

Segregacja odpadów to przede wszystkim dowód świadomej, proekologicznej postawy wobec środowiska naturalnego. Odpowiednio przeprowadzona segregacja śmieci umożliwia ponowne przetworzenie zużytych opakowań, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na surowce, ogranicza obszar przeznaczony na wysypiska śmieci i zmniejsza ilość toksycznych substancji powstających podczas spalania odpadów. W zabudowie jednorodzinnej segregacja śmieci ma często także wymiar ekonomiczny - sortując odpady płacimy bowiem mniej, niż za wywóz nie sortowanych śmieci. Po wyselekcjonowaniu odpadków nadających się do ponownego użycia, pozostaje tak niewiele nieczystości, że ich wywóz jest często bezpłatny.

źródło i zdjęcia: Franke

Dodano: 2010-08-09
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej