Orynnowanie domu z firmą Plannja

Dokonując aranżacji naszego domu, dbamy o to, aby wszystkie jego elementy współgrały ze sobą i tworzyły oryginalną całość. Starannie wybieramy kolor elewacji oraz pokrycia dachowego, dopasowujemy drzwi i okna oraz różnego rodzaju wykończenia i ozdoby. Rzadko przywiązujemy wagę do estetyki rynien, skupiając się jedynie na ich parametrach technicznych.

Tymczasem dobrze dobrane orynnowanie jest dla naszego domu tym, czym rama dla obrazu - dopełnieniem, które stanowi o jego całościowym wyglądzie.
Głównym zadaniem orynnowania budynku jest jego ochrona przed wodą opadową. Warto jednak pamiętać, że jest ono również istotnym elementem aranżacyjnym.

Systemy odwadniające, które charakteryzuje wysoka jakość znaleźć można w ofercie szwedzkiej firmy Plannja. Producent ten od 87 lat stale udoskonala swoje produkty i testuje je w trudnych warunkach skandynawskiego klimatu. Opatentowana przez Plannję innowacyjna powłoka  Plannja Hard Coat Glossy stosowana do pokrywania rynien i akcesoriów, zapewnia im długą żywotność oraz atrakcyjny wygląd na lata. Pełny asortyment jest dostępny w 8 uniwersalnych barwach, spośród których można wybrać najlepiej pasującą do koloru dachu oraz elewacji. Dzięki temu uzyskamy atrakcyjną kompozycję, która podkreśli charakter budynku.

Kolor rynny podkreśla charakter budynku

Kolor orynnowania powinien pasować do kolorystyki oraz stylu architektonicznego budynku. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możemy dobrać barwy stonowane lub kontrastowe. Program kolorystyczny Plannja umożliwia dopasowanie systemu zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Tradycyjne zestawy ceglastoczerwony, wiśniowy lub brązowy idealnie komponują się z pokryciem dachowym w tym samym kolorze oraz kontrastową elewacją. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z tradycyjną kolorystyką (biel, beż), ale równie dobrze będą się prezentować na tle ścian w odważniejszych barwach, tworząc niespotykane i oryginalne połączenie.

Zwolennicy nowoczesnego stylu zapewne chętnie wybiorą system w kolorze srebrnym, który doskonale będzie współgrał z metalizowanymi elementami wykończeniowymi oraz dachem i elewacją utrzymanymi w stonowanej kolorystyce. Stalowy kolor nadaje lekkości i podkreśla modernistyczny styl, a przy tym umożliwia tworzenie różnorodnych zestawień. Miedziany metalik to kolor orynnowania, który wspaniale uwydatni elegancki charakter fasady. Doskonale skomponuje się z odcieniami brązu i czerwieni oraz drewnianą stolarką.

Systemy w kolorach: biały, grafitowy oraz czarny mają uniwersalne przeznaczenie. Łącząc je z kolorami pozostałych elementów, możemy uzyskać tradycyjną, bądź awangardową kompozycję. Ciekawą propozycją jest zastosowanie grafitowego orynnowania do bordowej elewacji i antracytowego dachu. Białe rynny natomiast, często są wykorzystywane przy ścianach w tym samym kolorze, co  sprawia, że są niemal niewidoczne. Zestawiając je z ciemnym tłem, np. fioletowym oraz ciemnoszarym dachem możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt wyraźnie zaakcentowanych ram budynku.

Specjaliści firmy Plannja przez wiele lat zajmowali się opracowywaniem niezawodnych rozwiązań odprowadzających wodę opadową z dachu. Mając świadomość tego, iż instalacja orynnowania jest konieczna w każdym budynku, w swoich projektach uwzględnili także aspekt estetyczny. Efektem ich pracy są systemy odwadniające, które charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjnym wyglądem. Wszystkie elementy są precyzyjnie wykonane i idealnie do siebie pasują. Dostępność każdego z nich w pełnej gamie kolorów umożliwia utworzenie spójnego zestawu, mówi Michał Karwacki, Dyrektor Działu Sprzedaży Projektowej w Plannja Sp. z o. o.

Oferta systemów odwadniających firmy Plannja stwarza możliwość wykreowania fasady domu w dowolnym stylu. Uniwersalne kolory orynnowania i wszystkich niezbędnych akcesoriów systemu oraz ich wysoka jakość sprawią, że dom nabierze wyraźnego charakteru i uzyska skuteczną ochronę.

Kolorystyka niezmienna w czasie

Rynny i akcesoria Plannja Siba są wykonane wysokiej jakości szwedzkiej stali. Jest ona niebywale odporna na odkształcenia termiczne i mechaniczne, dzięki czemu system nie zostanie zniszczony wskutek działania zmiennych temperatur, uderzeń, naporu zalegającego śniegu, czy silnego wiatru. Dodatkowe zabezpieczenia przed uszkodzeniami oraz korozją stanowi dwustronne cynkowanie blachy oraz zewnętrzna powłoka  Plannja Hard Coat Glossy.

Poliestrowy system powlekania Plannja Hard Coat tworzy trwałą powierzchnię ochronną, która jednocześnie zwiększa efektywność odprowadzania wody, gdyż jej śliska struktura przyspiesza jej spływanie.  Ponadto powłoka ta wydobywa głębię koloru oraz chroni go przed blaknięciem. Dzięki niej wszystkie elementy systemu odwadniającego zachowują swoje właściwości i piękny wygląd nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Technologie opracowane przez szwedzką firmę mają na celu nie tylko udoskonalanie produktów, ale również zapewnienie bezpieczeństwa środowisku. Podczas produkcji wykorzystywana jest niezbędna ilość stali, by zminimalizować straty surowca, a stosowane powłoki Plannja Hard Coat są w pełni zgodne z normami ekologicznymi.

źródło i zdjęcie: Plannja

Dodano: 2010-08-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej