Rusza 13. edycja Konkursu Ministra Środowiska "Lider Polskiej Ekologii"

Już po raz trzynasty Minister Środowiska będzie miał szansę wybrać Liderów Polskiej Ekologii spośród przedsiębiorstw, gmin i powiatów oraz fundacji i stowarzyszeń, które podjęły działania na rzecz środowiska naturalnego, uznając je za najlepszą drogę do sukcesu.

Konkurs "Lider Polskiej Ekologii? wskazuje jak wiele udało się osiągnął w zakresie zrównoważonego rozwoju. Kolejni przedsiębiorcy i urzędnicy udowadniają, że ochrona środowiska nie hamuje rozwoju, ale go przyspiesza i kieruje na właściwe tory. Jest stymulatorem innowacji. Ponadto przyczynia się do akceptacji społecznej ułatwiającej prowadzenie działalności.

Od tegorocznej edycji trzykrotnym laureatom konkursu przyznawany będzie tytuł "Super Lider Polskiej Ekologii?. Daje to możliwośd dodatkowego nagrodzenia jednostek, których działania na rzecz ochrony środowiska nie są działaniami jednorazowymi, ale systemowymi, długoterminowymi. Aby siła oddziaływania tytułu "Lider Polskiej Ekologii? była większa zrezygnowano z przyznawania wyróżnień, licząc, że jednostki nienagrodzone postanowią zapracować na tytuł w następnych edycjach.

Dlatego do udziału w 13. edycji zaproszeni są nie tylko Ci, którzy po raz pierwszy postanowią stanąć w konkursowe szranki, ale także Ci, którzy po pierwszych sukcesach nie spoczęli na laurach i konsekwentnie dążą do zrównoważonego rozwoju swojej jednostki, społeczności, kraju.

Do 31 października 2010 r. nalezy składać niezbędne dokumenty. Pełny regulamin konkursu, formularze i instrukcje przygotowania wniosków konkursowych oraz terminarz 13 edycji będą dostępne są na stronie internetowej www.liderpolskiejekologii.pl.

źródło i zdjęcie: Ministerstwo Środowiska

Dodano: 2010-08-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej