Energooszczędne i ekologiczne skrzynki roletowe BeClever

We współczesnym budownictwie coraz większą uwagę przykłada się do odpowiedniej izolacji termicznej poszczególnych elementów budynku. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz wzrostu cen energii cieplnej temat izolacyjności zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Dowodem tego jest dynamicznie rosnąca liczba domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Rolety naokienne stanowiąc integralną część nowoczesnych technologii budowlanych istotnie poprawiają izolację termiczną budynku, dając wymierne korzyści w okresie letnim oraz zimowym. Rolety zewnętrzne umożliwiają uzyskanie optymalnej izolacji termicznej, która latem zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym  przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej.

Decydując się na zakup rolet warto wybierać produkty zapewniające jak najmniejsze straty ciepła - produkty sprawdzone, których jakość poparta jest certyfikatami renomowanych instytutów badawczych. Certyfikaty świadczące o jakości produktu stanowią bardzo ważny czynnik determinujący podejmowanie decyzji zakupowych i dają pewność, że zakupiony produkt posiada odpowiednie parametry techniczne.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług firma BeClever podejmuje działania, których celem jest spełnianie najwyższych standardów europejskich oraz ciągła optymalizacja portfela produktowego. Jednym z przeprowadzonych działań świadczących o nieustannym rozwoju produktu jest polepszenie (i tak bardzo dobrych) właściwości termoizolacyjnych skrzynek roletowych CleverBox.

BeClever już przed trzema laty uzyskał certyfikaty dotyczące izolacyjności termicznej wydane przez prestiżowy Instytut IFT (Institut für Fenstertechnik) Rosenheim w Niemczech. Obecnie, w celu kolejnego usankcjonowania rozwoju techniczno-technologicznego produktu, firma BeClever postanowiła przeprowadzić ponowne badania w zakresie termoizolacyjności i uzyskała wręcz imponujące parametry izolacyjne skrzynek roletowych.

Uzyskane wartości współczynników USb (współczynnik przenikalności cieplnej) oraz fRsi (współczynnik temperaturowy), w zależności od rodzaju skrzynek, kształtują się następująco:

  • USb =0,61 ÷ 0,68 W/(m2K),
  • fRsi = 0,73 ÷ 0,70.

Warto również dodać, że produkcja wszystkich elementów systemu CleverBox oparta jest na przyjaznych dla środowiska stabilizatorach bezołowiowych.

źródło i zdjęcia: BeClever

Dodano: 2010-08-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej