Energooszczędne i odporne na wilgoć okna dachowe. Co oferuje VELUX?

Energooszczędne i odporne na wilgoć okna dachowe. Co oferuje VELUX?

Energooszczędne i odporne na wilgoć i w przystępnej cenie - tak można opisać okno dachowe VELUX GLU, które wraz z początkiem czerwca weszło na rynek w nowym wariancie B z klamką na dole. Teraz bez względu na to, jak wysoka jest ścianka kolankowa w łazience, każdy może zastosować w swoim domu okna drewniano-poliuretanowe, gdyż dostępne są one w różnych systemach otwierania.

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe GLU to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących energooszczędnych i trwałych rozwiązań w korzystnej cenie. A szczególnie dla tych, którzy potrzebują funkcjonalnego okna w łazience. Decydując się na nowe okna, zyskują nie tylko więcej światła na poddaszu i ochronę przed ucieczką ciepła z domu, ale też komfortową obsługę dostosowaną do potrzeb.

Nowy sposób otwierania i wydajna wentylacja

Nowe okno dachowe VELUX GLU występuje w dwóch wersjach otwierania - z uchwytem w górze skrzydła lub z klamką na dole (typ B - nowość). Dolny system sprawdzi się, gdy okna zamontowane są wyżej - w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki. Wyposażono je w dwustopniowy moduł wentylacyjny. Górny system otwierania polecamy z kolei, gdy dolna krawędź okna znajduje się na wysokości około 90 cm, a górna nie wyżej niż 200 cm. Uchwyt na górze jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania. Dodatkowo, skrzydło obraca się o 180°, co umożliwia łatwe mycie. W modelu VELUX GLU z górnym otwieraniem można zastosować również system elektrycznego sterowania VELUX Integra™, który umożliwia sterowanie oknem za pomocą aplikacji i smartfonu.

Dzięki tak szerokiej ofercie możliwa jest zatem dowolna aranżacja okien w łazience lub innym pomieszczeniu. Nie ważne jaki rodzaj okna wybierzesz, każdy produkt wyposażony jest w wydajny system wentylacji z wbudowanym łatwym w czyszczeniu i wymiennym filtrem powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów. Zapewnia to wydajną wentylację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń nawet przy zamkniętym oknie, aby np. nie zrobić sauny w łazience. Dodatkowo, w celu zapewnienia optymalnego klimatu na poddaszu świetnie sprawdzą się markizy i rolety VELUX, które można łatwo i samodzielnie zamontować dzięki mechanizmowi Pick&Click!™.

Okno dachowe - ochrona przed wilgocią

Okno VELUX GLU idealnie sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Elegancki profil okienny został wykonany w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology™ - rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie został pokryty odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało. Poliuretanowa rama uformowana jest z jednej części, dzięki czemu jej naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich kurz, brud czy wilgoć. To najlepsze okna łazienkowe do stosowania na poddaszu, które praktycznie nie wymagają zabiegów konserwacyjnych przez wiele lat. Warto dodać, że producent daje na nie aż 10 lat gwarancji, a jeśli zamontujemy je przy użyciu gotowych zestawów ciepłego montażu VELUX BDX - gwarancja może zostać przedłużona aż do 20 lat. Jest to unikalna i opatentowana technologia produkcji okien dachowych stosowana tylko przez firmę VELUX.

Produkt występuje w dwóch wariantach - Standard i Standard Plus. Odróżniają je parametry energooszczędności i ochrony przed hałasem. Oferta Standard będzie idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnej cenie. Okno zostało wyposażone w szybę energooszczędną, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 1,3 (W/m2K). Z kolei w modelu GLU Standard Plus to okno dachowe trzyszybowe, które gwarantuje wyższą ochronę przed stratami ciepła oraz lepszą ochronę przed hałasem. To właśnie zastosowanie pakietu szybowego składającego się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem zapewnia mu doskonałe właściwości termoizolacyjne. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw = 1,1 (W/m2K). Konstrukcja szyby zapewnia też wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia. Współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g wynosi 0,55.

źródło i zdjęcie: VELUX