Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Beton komórkowy i wilgoć

Zdarzają się opinie, że w domu zbudowanym z betonu komórkowego jest jak w termosie - wilgotne powietrze nie wydostaje się na zewnątrz. Nie jest to jednak zgodne z prawdą - ściany z betonu komórkowego umożliwiają swobodny przepływ pary wodnej gromadzonej w pomieszczeniu na zewnątrz budynku. Potocznie nazywa się to oddychaniem ścian.

Tak naprawdę o tym, jak szybko przez ścianę przepływa para wodna, nie decyduje materiał ścienny, ale rodzaj użytej do jego ocieplenia izolacji termicznej. Bloczki z betonu komórkowego H+H użyte do budowy domu dają komfort cieplny i akustyczny, a przy tym tworzą mikroklimat odpowiedni dla alergików.

Beton komórkowy jest więc materiałem paroprzepuszczalnym. A jednocześnie ma tę zaletę, że mimo swojej porowatości dobrze "radzi sobie" z nadmiarem wilgoci. Dzięki temu, jak pokazały badania budynków zalanych w Polsce podczas powodzi w 1997 roku, zawilgocone ściany z betonu komórkowego szybko wysychały, wracając do stanu wilgotnościowego sprzed powodzi.

źródło: H+H

Dodano: 2015-06-09
Poradnik
Na wielkość ciągu kominowego oprócz parametrów samego komina, jego stanu technicznego, czystości oraz sposobu eksploatacji, największy wpływ ma przyroda - wszystko to, co do tej pory znajdowało się poza kontrolą człowieka, a zatem: siła wiatru i jego kierunki oddziaływania,... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej