Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ciepły montaż okien OknoPlus to większy komfort cieplny

Energooszczędne rozwiązania to w dzisiejszym świecie konieczność. Wiedzą o tym nie tylko producenci sprzętu elektrycznego czy elektroniki, ale również specjaliści z branży budowlanej, zwłaszcza producenci okien PCV. Niestety, nawet ciepłochłonne szyby i najlepsze profile na nic się nie zdadzą, jeśli okna zostaną nieprawidłowo zamontowane.

Sposobem na zapewnienie komfortu cieplnego w całym domu jest polecany przez firmę OknoPlus ciepły montaż okien.

Duże okna, zapewniające naszym wnętrzom nieograniczony dostęp światła słonecznego, to marzenie wielu posiadaczy domów jednorodzinnych i mieszkań. Rozwiązanie takie szczególnie polecane jest do domów energooszczędnych oraz pasywnych. Decydując się na taką opcję, warto jednak pamiętać, że nieszczelne i źle zamontowane okna to jedna z głównych dróg ucieczki ciepła z pomieszczenia. Na szczęście coraz więcej producentów stolarki z PCV, jak np. firma OknoPlus, szkoli swoich fachowców w zakresie ciepłego montażu okien, który pozwala dwukrotnie zmniejszyć straty ciepła, a co za tym idzie - zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Na czym polega ciepły montaż?

Ciepły montaż to nic innego jak trwałe i skuteczne uszczelnienie tych miejsc, w których osadzane są okna. Stosuje się w tym celu nie tylko tradycyjną piankę montażową, ale również dodatkowe materiały termoizolacyjne, jak folie i taśmy uszczelniające czy taśmy paroszczelne. Zanim jednak przystąpi się do takich prac, należy prawidłowo umieścić ramę okna w przekroju otworu ściany, wyjaśnia Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Warto podkreślić, że ciepły montaż okien to prawdziwa sztuka, dlatego też wymaga on odpowiedniego przygotowania, m.in. przeszkolenia monterów z zakresu fizyki oraz wielogodzinnych ćwiczeń praktycznych. Niestety, wśród wielu ekip budowlanych wciąż pokutuje przekonanie, że wystarczy, jeśli okno trzyma pion i poziom, by wszystko było w porządku. Tymczasem podczas prawidłowego montażu, zwłaszcza tzw. ciepłego, należy wziąć pod uwagę również inne uwarunkowania. Przede wszystkim trzeba skupić się na kwestii jak najlepszego i najdokładniejszego zaizolowania miejsc, w których okna stykają się z murem, gdyż w przeciwnym razie narażeni będziemy m.in. na powstawianie mostków termicznych czy przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu. Duże znaczenie przy ciepłym montażu ma również odpowiednie przygotowanie otworu przed osadzeniem okna, np. w przypadku materiałów typu porotherm ważna jest obróbka tynkarska na styku okna z murem. Wszystkie ekipy montażowe firmy OknoPlus przeszły specjalistyczne szkolenia z zakresu ciepłego montażu, zatem bez obaw można powierzyć im osadzenie okien w naszym domu, dodaje ekspert firmy OknoPlus.

Ciepły montaż - dlaczego warto?

Powstawanie mostków termicznych, czyli miejsc o słabych własnościach termoizolacyjnych, przemarzanie ścian oraz zawilgocenie pomieszczenia to najczęściej spotykane problemy wynikające z niewłaściwego zamontowania stolarki. Dzieje się tak dlatego, że punkt styku okna ze ścianą zewnętrzną stanowi newralgiczne miejsce, jeśli chodzi o utratę ciepła i przedostawanie się wilgoci do wnętrza domu.

Odpowiednie zaizolowanie przestrzeni wokół okna, czyli właśnie proponowany przez firmę OknoPlus ciepły montaż, sprawia, że straty ciepła w domu będą dwukrotnie mniejsze niż wówczas, gdy okna zamontowane zostaną w sposób standardowy. Co więcej - ciepły montaż okien zapewni również stałą wentylację oraz przyczyni się do zabezpieczenia izolacji przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią.

Decydując się na taki sposób osadzenia stolarki okiennej zapewnimy sobie większy komfort cieplny, a także w dużym stopniu zmniejszymy nasze rachunki za energię, mówi Tryba. Ciepły montaż polecany jest w przypadku okien każdego rodzaju, jednak najbardziej wymierne korzyści daje wówczas, gdy połączymy go z oknami energooszczędnymi, np. tymi, dostępnymi w ofercie firmy OknoPlus. Profile z wypełnieniem THERMO o współczynniku przenikalności termicznej profilu Uf=1,0 W/(m2K) (!)  oraz ciepłochłonne szyby o współczynniku przenikalności termicznej U 0,5 W/(m2K) zagwarantują, że dom będzie przyjemną, ciepłą przystanią.

Decydując się na zakup nowych okien staramy się, by były one nie tylko eleganckie i funkcjonalne, ale również energooszczędne. Dzięki temu zyskujemy bowiem gwarancję, że dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Aby rzeczywiście nic nie zepsuło nam naszej wizji idealnego domu, będącego oazą ciepła i spokoju, warto zdecydować się na ciepły montaż stolarki okiennej, wykonywany przez przeszkolone w tym zakresie ekipy.

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Dodano: 2010-08-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej