Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energooszczędne i ekologiczne skrzynki roletowe BeClever

We współczesnym budownictwie coraz większą uwagę przykłada się do odpowiedniej izolacji termicznej poszczególnych elementów budynku. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz wzrostu cen energii cieplnej temat izolacyjności zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Dowodem tego jest dynamicznie rosnąca liczba domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Rolety naokienne stanowiąc integralną część nowoczesnych technologii budowlanych istotnie poprawiają izolację termiczną budynku, dając wymierne korzyści w okresie letnim oraz zimowym. Rolety zewnętrzne umożliwiają uzyskanie optymalnej izolacji termicznej, która latem zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym  przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej.

Decydując się na zakup rolet warto wybierać produkty zapewniające jak najmniejsze straty ciepła - produkty sprawdzone, których jakość poparta jest certyfikatami renomowanych instytutów badawczych. Certyfikaty świadczące o jakości produktu stanowią bardzo ważny czynnik determinujący podejmowanie decyzji zakupowych i dają pewność, że zakupiony produkt posiada odpowiednie parametry techniczne.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług firma BeClever podejmuje działania, których celem jest spełnianie najwyższych standardów europejskich oraz ciągła optymalizacja portfela produktowego. Jednym z przeprowadzonych działań świadczących o nieustannym rozwoju produktu jest polepszenie (i tak bardzo dobrych) właściwości termoizolacyjnych skrzynek roletowych CleverBox.

BeClever już przed trzema laty uzyskał certyfikaty dotyczące izolacyjności termicznej wydane przez prestiżowy Instytut IFT (Institut für Fenstertechnik) Rosenheim w Niemczech. Obecnie, w celu kolejnego usankcjonowania rozwoju techniczno-technologicznego produktu, firma BeClever postanowiła przeprowadzić ponowne badania w zakresie termoizolacyjności i uzyskała wręcz imponujące parametry izolacyjne skrzynek roletowych.

Uzyskane wartości współczynników USb (współczynnik przenikalności cieplnej) oraz fRsi (współczynnik temperaturowy), w zależności od rodzaju skrzynek, kształtują się następująco:

  • USb =0,61 ÷ 0,68 W/(m2K),
  • fRsi = 0,73 ÷ 0,70.

Warto również dodać, że produkcja wszystkich elementów systemu CleverBox oparta jest na przyjaznych dla środowiska stabilizatorach bezołowiowych.

źródło i zdjęcia: BeClever

Dodano: 2010-08-20

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania
Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej