Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wykorzystanie roślin energetycznych w kotłach na biomasę

Obecnie zastosowanie kotłów na biomasę pozwala spalać paliwa uzyskiwane z odpadów przemysłu drzewnego - zrębki i trociny, słomy roślin jednorocznych - żyta, kukurydzy oraz specjalnie uprawianych roślin wieloletnich jak: wierzba energetyczna, róża bezkolcowa, ślazowiec pensylwański, miskant olbrzymi, topinambur, rdest sachaliński, mozga trzcinowata.

Gatunki te nazywane są energetycznymi, ponieważ charakteryzują się szybkim wzrostem, wytwarzaniem dużej masy zielnej (biomasy), odpornością na choroby i szkodniki oraz niewielkimi wymaganiami glebowymi. Wartość energetyczna biomasy porównywalna jest ze słabymi gatunkami węgla, a jej dużą zaletą jest mała ilość popiołu po spaleniu. Producenci oferują opał z roślin energetycznych najczęściej już przerobionych na pelet, na dodatek z możliwością dostawy do domu.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania