Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Okna do dużych przeszkleń

Okna z profili aluminiowych są bardzo lekkie i jednocześnie wytrzymałe - stosuje się je głównie w przypadku bardzo dużej powierzchni przeszklenia.

Okna w ramach z aluminium to z reguły nierozkręcane konstrukcje jednoramowe, odporne na korozję oraz działanie czynników zewnętrznych. Nie wymagają konserwacji. W domach jednorodzinnych stosowane są gównie do dużych przeszkleń tarasów i ogrodów zimowych.

Kompozyty z włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Z tego materiału zwanego też fiberglassem powstają bardzo wytrzymałe mechanicznie (bez usztywnień) ramy także stosowane na dużych powierzchniach przeszklenia.

Ich zaletą jest wysoka odporność na zmiany temperatury oraz możliwość uzyskania cieńszych przekroi, niż dla ram z PVC, dzięki czemu przy tym samym wymiarze zewnętrznym okna zwiększa się powierzchnia przeszklenia i ilość światła w pomieszczeniu. Ze względu na cenę okna z aluminium i fiberglassu używane są znacznie rzadziej niż popularne okna z drewna i PVC.

opr.: Redakcja

Zdaniem eksperta

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany - odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Jak więc pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania