Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czy pompa ciepła wymaga obsługi?

W zasadzie pompa ciepła wymaga tylko serwisowej obsługi(przeglądy i ewentualne awarie). Na co dzień zaś może działać w pełni automatycznie.

Pompa ciepła jest urządzeniem elektrycznym, co daje bardzo duże możliwości programowania i sterowania również w sposób zdalny.

W instalacjach z kolektorami gruntowymi lub ułożonymi na dnie zbiorników wodnych trzeba co kilka lat wymienić płyn krążący w rurach źródła dolnego. To wodny roztwór glikolu, popularnie nazywany "solanką". Zaś w układach w których źródłem ciepła jest woda czerpana ze studni, trzeba się liczyć z koniecznością okresowego czyszczenia lub wymiany filtrów, bo woda z głębszych pokładów często zawiera dużo żelaza, które się z niej wytrąca.

opr.: Jarosław Antkiewicz

Zdaniem eksperta

Długotrwałe lub bardzo intensywne opady deszczu mogą spowodować utrudnienia komunikacyjne na posesji. Najczęściej dają one o sobie znać w takich miejscach, w których teren nie został właściwie wyprofilowany. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wykorzystanie do budowy nawierzchni ażurowych płyt z betonu, które nie tylko odprowadzają wodę do gruntu, ale stanowią także wsparcie dla ekosystemu.

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania