Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
DOMPLAN
Powierzchnia użytkowa
117.40m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jak zapobiec przegrzewaniu się poddasza podczas upałów?

Im bardziej dom jest energooszczędny i nastawiony na pozyskiwanie energii słonecznej zimą, tym bardziej narażony jest na przegrzewanie latem. Dlatego we wszystkich oknach (szczególnie na poddaszu) warto zamontować rolety lub żaluzje, a na elewacji elementy zacieniające, np. markizy

Dobrze działająca wentylacja mechaniczna z rekuperatorem skutecznie wymienia powietrze na poddaszu (również tu umieszcza się anemostaty nawiewne i wywiewne), ale nie zatrzyma promieni słonecznych wpadających przez okna dachowe, dlatego jej skuteczność podczas upalnej pogody może się wydawać niesatysfakcjonująca. Z tego względu powinno się ograniczać nasłonecznienie pomieszczeń poddasza.

opr.: Redakcja
zdjęcie: Fakro

Zdaniem eksperta

Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją. A można wszystko zrobić w ciągu weekendu. Jak się przygotować i jak zralizować taki remont?

Masz pytanie? Napisz do nas
redakcja@ekobudowanie.pl
Zobacz wszystkie pytania