Energooszczędny dom modułowy Editio Family

Firma Wolf System stworzyła nowy dom modułowy Editio Family - idealny dla czteroosobowej rodziny - niewielki, jasny budynek z dużym, skośnym dachem. Dom może poszczycić się doskonałymi parametrami termicznymi, co pozwala zaliczyć go w poczet domów energooszczędnych.

Dom Editio Family, mimo iż powstaje z prefabrykowanych modułów, nie jest pozbawiony indywidualnego rysu. Nasz gust uzewnętrznić możemy bowiem wybierając kolor tynku akrylowego, który podkreśli wygląd elewacji, a także barwę podbitki dachu, parapetów oraz drewnianych elementów zewnętrznych. W ten sposób - łącząc projekt najlepszych designerów z własnymi upodobaniami estetycznymi - będziemy mogli cieszyć się dokładnie takim domem, jaki sobie wymarzyliśmy.

Dom Editio Family firmy Wolf System, chociaż na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie filigranowego, doskonale nadaje się dla czteroosobowej rodziny, ale sprawdzi się również jako dom dla pary lub pary z jednym dzieckiem. Skrywa on w sobie bowiem aż 114 m2 powierzchni użytkowej. Projektanci firmy Wolf System z myślą o wygodzie domowników, całą tę przestrzeń zaplanowali w sposób jak najbardziej funkcjonalny i ergonomiczny.

Największą część parteru zajmuje przestronny salon połączony z jadalnią oraz kuchnia (w zależności od potrzeb - otwarta lub zamknięta), w której wygospodarowana została również praktyczna spiżarnia. Na tym poziomie odnajdziemy również toaletę i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze o powierzchni prawie 5 m2, które przeznaczyć można na gabinet, garderobę czy składzik. Poddasze mieści natomiast trzy duże sypialnie oraz dużą, wygodną łazienkę.

Dom Editio Family firmy Wolf System to nie tylko elegancki projekt i komfortowe wnętrze. To również szereg zalet charakterystycznych dla domów modułowych. Przede wszystkim budownictwo tego typu, dzięki wykorzystaniu prefabrykatów, pozwala oszczędzić wiele czasu - dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Zastosowanie drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego sprawia również, że domy modułowe są ekologiczne i doskonale nadają się dla alergików.

źródło i zdjęcie: Wolf System Sp. z o.o.

Dodano: 2010-12-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej