Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Bądź eko! Oszczędzaj wodę z firmą Oras

Szybki prysznic, czy kąpieli w wannie? Zdecydowana większość stawia na ekologię, dlatego wybiera kąpiel w strumieniach. Wśród dostępnych na rynku baterii i paneli prysznicowych można znaleźć rozwiązanie podnoszące komfort kąpieli, a jednocześnie oszczędzające wodę. To 100 proc. przyjemności i mniejsze rachunki.

Używając natrysku podczas naszej codziennej toalety możemy też zaoszczędzić wodę i pieniądze. Do umycia się w ten sposób potrzeba średnio 2/3 wody mniej, niż gdy napełniamy całą wannę. Korzystanie z natrysku ma również inne zalety. Kąpiąc się pod prysznicem możemy w łatwy sposób zregenerować siły i zyskać potrzebne po ciężkim dniu orzeźwienie. W strugach wody łatwo jest po prostu odpocząć. Kierując odpowiednio wodę na nasze ciało możemy wykonać odprężający hydro-masaż. Taki zabieg wzmacnia serce, poprawia przemianę materii i korzystnie wpływa na ukrwienie skóry oraz jej kondycję.

Relaksujące deszczownice Oras

Szczególną przyjemność pod prysznicem mogą zapewnić nam różnego rodzaju deszczownice. Te nowoczesne urządzenia zyskują coraz większą popularność. W ofercie marki Oras znajdziemy specjalną linię deszczownic Hydra, zaprojektowaną przez Kirsi Svärd, jedną z bardziej rozpoznawalnych projektantek z Finlandii. Do wyboru są 2 modele: deszczownica o szerokości 24 cm i deszczownica połączona z klasycznym natryskiem. Każdy z modeli ma dodatkowe, podnoszące komfort funkcje. W modelu połączonym z klasycznym natryskiem możemy przełączyć się w czasie kąpieli na funkcję umożliwiającą zrobienie ujędrniającego masażu.  Z kolei zestaw z samą deszczownicą ma wygodną, ułożoną na wysokości kranu, dodatkową wylewkę. Dzięki temu napełnienie naczynia, czy wiaderka jest niezmiernie proste.

W tym roku linia Oras Hydra zyskała miano jednego z najlepszych produktów łazienkowych, otrzymując wyróżnienie w prestiżowym konkursie Łazienka - Wybór Roku.

Baterie termostatyczne i presostatyczne

Często zdarza się, że stoimy przed prysznicem czekając, aż popłynie woda o odpowiedniej temperaturze. Czasami podczas samej kąpieli woda nieoczekiwanie staje się za zimna lub za gorąca. Wszyscy, którzy chcą uniknąć podobnych problemów powinni swój prysznic wyposażyć w baterie termostatyczne lub presostatyczne. Nie ma w nich dwóch niezależnych pokręteł regulujących dopływ zimnej i ciepłej wody. W zamian za to wyposażone są w regulator temperatury i zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody. Korzystając z baterii termostatycznych możemy być pewni, że płynąca woda nie będzie nas zaskakiwać swoją temperaturą. Baterie presostatyczne są natomiast odporne na zmiany ciśnienia, dzięki czemu utrzymują stałą temperaturę, niezależnie od zmian ciśnienia wody.

Prysznic z eko-przyciskiem oszczędza wodę

Jak wiemy prysznic jest dużo bardziej ekologiczny niż kąpiel w wannie. Ale nie oznacza to, że w kabinie prysznicowej nie możemy być jeszcze bardziej eko! Oras w linii Natura wprowadził nowoczesne rozwiązanie - specjalny eko-przycisk w rączce natrysku. Dzięki niemu oszczędzamy wodę i domowy budżet w bardzo wygodny sposób. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku kilkuosobowych rodzin, gdzie rachunki za wodę mogą stanowić dużą część comiesięcznych wydatków. Aby zmniejszyć zużycie wody o ok. 50 proc. wystarczy jedynie delikatnie nacisnąć przełącznik znajdujący się w słuchawce. Powoduje to, iż z prysznica płynie delikatniejszy strumień. Takie rozwiązanie funkcjonalne nie wpływa na komfort zwykłej kąpieli. Jeśli chcemy spłukać dużą ilość piany z mydła lub szamponu wystarczy ponownie kliknąć być wrócić do silniejszego strumienia.

Bezdotykowe panele prysznicowe

Bezdotykowe prysznice przestają być powoli domeną łazienek basenowych i ośrodków SPA. Coraz częściej pojawiają się także w domach prywatnych. Łatwe w montażu panele instaluje się zamiast tradycyjnych zestawów ze słuchawką. Wśród linii firmy Oras znajdziemy wiele modeli prysznicowych z serii Electra. Urządzenia przyciągają uwagę prostą, elegancką formą oraz rozwiązaniami pozwalającymi na ochronę środowiska poprzez zmniejszenie zużycia wody. Woda uruchamia jest w nich automatycznie po zbliżeniu ciała do sensora i płynie tak długo, jak pozostaje się pod prysznicem. Panel bezdotykowy to nie tylko ekologia, ale też komfort kąpieli - z prysznica od razu płynie woda o ustalonej temperaturze bez konieczności długiej regulacji i marznięcia w oczekiwaniu na ciepłą wodę.

Baterie podtynkowe

Urządzając łazienkę warto rozważyć zamontowanie podtynkowych zestawów prysznicowych. Ukrywając w ścianie instalacje hydrauliczne pozostawiamy widoczne jedynie elementy zdobiące wnętrze. Firma Oras proponuje szereg baterii do zestawów podtynkowych odpowiadających różnym trendom dzisiejszego designu. Nowocześnie wyglądające baterie sprawdzą się we wnętrzach, gdzie liczy się przede wszystkim naturalność i funkcjonalizm.

Baterie od Alessi

Wśród dostępnych na rynku baterii prysznicowych znajdziemy też modele dla miłośników wysmakowanego designu na światowym poziomie. Linia Oras Il Bagno Alessi One, to armatura stworzona przez włoskiego designera Stefano Giovannoniego z domu projektowego Alessi.

źródło i zdjęcia: Oras

Dodano: 2011-09-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej