Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

ISOVER wspiera ideę budownictwa energooszczędnego

Termomodernizacja starych budynków oraz realizacja nowych z użyciem wysokiej jakości materiałów izolacyjnych może znacznie zredukować straty energii w budownictwie. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele najbardziej efektywnej energetycznie gminy Czersk, którzy odwiedzili siedzibę ISOVER w Gliwicach - zmodernizowaną w następstwie wyników raportu ISOVER "Polska w termowizyjnym obiektywie".

Polskie budynki odpowiadają za 40% zużycia energii. Potrzeba wprowadzenia rozwiązań oszczędzających energię, zarówno w skali przedsiębiorstw, samorządów, jak i gospodarstw domowych, nie zależy tylko od indywidualnych preferencji. Ustawa o efektywności energetycznej, jak i przygotowywana właśnie Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków stanowią podstawę regulacyjną mającą skłonić m.in. jednostki samorządu terytorialnego do realizacji i finansowania przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej.

Jeszcze do niedawna zużywaliśmy ponad dwa razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej niż kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Obecnie sytuacja powoli ulega zmianie. Przykład gminy Czersk podkreśla rolę edukacji w podejściu do energooszczędności. Kompleksowe działania ograniczające zużycie energii na terenie gminy oraz promocja idei energooszczędności wśród jej mieszkańców doprowadziły do czasowego zwolnienia z podatku od nieruchomości budynki poddane termomodernizacji, mówi Henryk Kwapisz, Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER.

Przedstawicieli gminy Czersk, nagrodzonej przez ISOVER w konkursie na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce (organizowanego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A.), zaproszono w połowie lipca 2012 r. do nowoczesnego zakładu produkcyjnego ISOVER w Gliwicach. Przybyłym gościom przedstawiono najnowsze  rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej w budynkach m.in. poprzez zastosowanie nowych aplikacji i produktów ISOVER, regulacje prawne związane z efektywnością energetyczną budynków i możliwości finansowania inwestycji. Zaprezentowano również technologię produkcji materiałów izolacyjnych - wełny szklanej i skalnej oraz nową, zmodernizowaną siedzibę główną firmy.

ISOVER od lat wspiera ideę budownictwa energooszczędnego. Dokonując modernizacji naszego biurowca w Gliwicach osiągnęliśmy prawie  5-krotną redukcję zapotrzebowania na energię pierwotną (EP). Efekty naszej pracy postanowiliśmy zaprezentować reprezentacji gminy Czersk, doskonale rozumiejącej założenia budownictwa energooszczędnego, mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER. W następstwie modernizacji staliśmy się Partnerem European GreenBuilding Progamme, co potwierdza nie tylko naszą rzetelność, ale i działania na rzecz ograniczania emisji CO2, dodaje Korduła.

Modernizacja siedziby ISOVER była następstwem wyników analizy termowizyjnej ukazanej w opracowanym w 2008 r. przez ISOVER raporcie "Polska w termowizyjnym obiektywie". Raport, dzięki analizie specjalnych zdjęć z kamery termowizyjnej, przedstawił jak organizacje rządowe i pozarządowe radzą sobie z oszczędzaniem energii w swoich własnych siedzibach. Na 28 stronach opracowania znalazły się wyniki badań oraz dodatkowa część merytoryczna poświęcona idei zrównoważonego budownictwa. Celem analizy, poza wskazaniem źle zaizolowanych obiektów, było zaproponowanie rozwiązań pozwalających na zmianę tej sytuacji oraz uświadomienie właścicielom budynków użyteczności publicznej oraz osobom posiadającym lub budującym domy, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma właściwa izolacja.

Więcej informacji na temat konkursu KAPE na stronie internetowej: www.kape.gov.pl/konkursdlagmin.

Raport "Polska w termowizyjnym obiektywie" można pobrać ze strony: www.isover.pl/raport.

źródło i zdjęcie: ISOVER

Dodano: 2012-07-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej